AOC 16T2: przenośny monitor z 10-punktowym panelem dotykowym

Marka AOC wprowadza do sprzedaży przenośny monitor obsługujący sterowanie dotykiem i z wbudowanym powerbankiem. AOC 16T2 przyjmuje sygnał obrazu przez złącze USB-C lub Micro-HDMI. Jego panel wyświetla obraz Full HD na matowej matrycy IPS o przekątnej 15,6 cala.

Mobilny i przemyślany
Nowy monitor od AOC jest propozycją dla użytkowników potrzebujących dodatkowego lub głównego ekranu, który łatwo przenieść. AOC 16T2 waży niecały kilogram, a jego grubość wynosi mniej niż centymetr. W jego aluminiowej obudowie oprócz samego ekranu mieści się bateria o pojemności 8 000 mAh. Może ona działać w dwóch trybach. Gdy urządzenie wyświetla obraz może służyć jako jego zasilanie. Pozwala to np. na podpięcie monitora do smartfona i jednoczesne zachowanie wysokiej jasności panelu, co jest istotne w przypadku korzystania z urządzenia na zewnątrz. W przypadku braku baterii większość smartfonów nie byłaby w stanie podać wystarczającej ilości energii do pracy wyświetlacza z pełną jasnością. Drugi scenariusz to wykorzystanie nieaktywnego monitora jako powerbank do ładowania smartfona.

16T2 wyposażono w dwa porty USB-C po przeciwnych stronach obudowy, aby móc podłączyć monitor w sposób najwygodniejszy dla użytkownika. Złącza USB-C (zgodne z Thunderbolt 3) przesyłają jednocześnie sygnał obrazu i dźwięku, zasilanie oraz dane dla funkcji dotykowej. Jeśli urządzeniu, do którego będzie podłączony monitor brakuje portu USB-C − nic straconego. Monitor można podłączyć przewodem HDMI – Micro-HDMI. Z kolei dane funkcji dotykowej będą przekazywane przez dołączony przewód USB-C – USB-A.

Dotykowy panel
Monitor wyświetla obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 px na panelu IPS o przekątnej 15,6 cala. Jego powłoka jest matowa i został on przystosowany do sterowania dotykiem w 10 punktach jednocześnie. Funkcja dotyku jest wspierana przez systemy Windows 7 i nowsze, Android oraz macOS w przypadku komputerów stacjonarnych.

Wszechstronne narzędzie
Nowa propozycja AOC ma szereg zastosowań. Najbardziej oczywistym jest wykorzystanie go jako dodatkowego ekranu dla laptopa. Praca z dwoma ekranami w podróży będzie nieocenionym usprawnieniem dla wielu użytkowników. Kolejnym przykładem jest odtwarzanie filmów ze smartfona na znacznie większym ekranie. Dzięki funkcji rozpoznania dotyku, 16T2 może też służyć jako narzędzie do sporządzania notatek.

Rynek przenośnych monitorów jest jednym z najszybciej rosnących w Europie. AOC rozumie potrzebę posiadania wygodnego w użyciu monitora, który usprawni pracę z domu lub biura oraz w trakcie podróży. 16T2 to wszechstronne rozwiązanie dla osób ceniących dodatkową powierzchnię ekranu do pracy lub rozrywki, bez względu na to, gdzie się znajdująmówi Cesar Acosta, product manager ekranów dotykowych i akcesoriów AOC International Europe.

Funkcjonalne etui
Dołączone w komplecie magnetyczne etui nie tylko chroni wyświetlacz w trakcie transportu, ale służy też za podstawkę dla monitora. Pozwala ona na korzystanie z niego zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Gdyby zaszła potrzeba skorzystania z uchwytu VESA, monitor wyposażono w otwory o rozstawie 75 x 75.

Cena i dostępność:
Sugerowana cena detaliczna AOC 16T2 wynosi 1 429 PLN.
Nowy model zostanie wprowadzony do sprzedaży w październiku br.

Specyfikacja techniczna:

Model 16T2
Typ matrycy   IPS
Powłoka matrycy Matowa
Podświetlenie matrycy   WLED
Przekątna matrycy  15,6” (39,5 cm) 
Format ekranu  16:9 
Rozdzielczość  1920 x 1080 @ 60 Hz
Zakrzywienie matrycy  brak
Czas reakcji matrycy (GtG)   4 ms
Typowa jasność podświetlenia 350 cd/m²
Liczba wyświetlanych kolorów   262 000
Kontrast statyczny  700:1
Kąty widzenia  178° w poziomie i w pionie 
Złącza wideo  1x Micro-HDMI 2x USB-C (DP Alt Mode)
Dotyk – Pojemnościowy, 10-punktowy
Dodatkowe funkcje  – Otwory VESA 75 x 75 – Automatyczny tryb portretowy (pivot) – Flicker Free – Możliwość ładowania urządzeń przez port
USB-C (jeśli wyświetlacz nie jest aktywny) – Magnetyczne etui z funkcja podstawki
Głośniki  2x 1 W
Akumulator / powerbank 8 000 mAh
Typowy pobór energii 16 W
Wymiary (bez etui) 229,8 x 363,4 x 9,9 mm
Waga (bez opakowania)   0,99 kg
Przewody w zestawie USB-C do USB-C USB-C do USB-A
Materiał obudowy Aluminium
EAN  4038986138147

Gwarancja:

Wszystkie modele monitorów AOC objęte są 3-letnią gwarancją producenta.