Carbon Studio SA wystartowało z kampanią swojego największego projektu Warhammer Age of Sigmar – Tempestfall!

Carbon Studio SA, notowany na NewConnect specjalista w dziedzinie developmentu gier dedykowanych technologii VR, rozpoczyna kampanię promocyjno-reklamową swojego największego projektu – Tempestfall – osadzonego w uniwersum Warhammer Age of Sigmar. Przygodowa gra akcji pozwoli graczom wcielić się w postać Lorda Arcanum i przez siedem godzin rozgrywki walczyć z przeciwnikami w Królestwach Śmiertelników. Właścicielem praw do marki Warhammer jest notowany na londyńskiej giełdzie Games Workshop. Gra autorstwa Carbon Studio przeznaczona jest na popularne platformy VR: PC VR, Oculus Quest, Oculus Quest 2. Premiera tytułu planowana jest w 2021 roku. 

– Rozpoczynamy kampanię kolejnego autorskiego projektu skoncentrowanego wokół magicznej walki w wirtualnej rzeczywistości. Tym razem rozgrywka odbywa się popularnym świecie fantasy, stworzonym przez Games Workshop – Warhammer Age of Sigmar. Uniwersum stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. Wspólnie z właścicielem marki, który jest jednocześnie globalnym wydawcą gier bitewnych i twórcą miniaturek fantasy,  przygotowaliśmy dla graczy nową, wspaniałą przygodę w wirtualnym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że wreszcie możemy zaprezentować efekty prac naszych zespołów – mówi Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

W Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall gracz wcieli się w postać Lorda Arcanum, który stoczy walki z przeciwnikami w walce wręcz. W tym celu wykorzystywać będzie system oparty na gestach rąk, zaimplementowany w grze. Razem z towarzyszami wyrusza na misję do straszliwej krainy Shyish by ocalić Siły Porządku przed złowrogą intrygą. – Gracze mogą liczyć na sporą dawkę emocji i mnóstwo niespodzianek w walce. Niezależnie od tego, czy władamy ostrzem, czy magicznym kosturem, różne ruchy wykonane za pomocą kontrolerów VR przyniosą inne, często zaskakujące efekty. Warto wspomnieć, że Tempestfall  jest pierwszym projektem w uniwersum Warhammer Age of Sigmar zaprojektowanym dla wirtualnej rzeczywistości – mówi Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

Wraz z rozpoczęcia kampanii Carbon Studio udostępniło stronę dedykowaną grze oraz zaprezentowało screenshoty i trailer projektu. Ruszyła także karta Steam projektu. Gra będzie dostępna w kilku językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim oraz uproszczonym chińskim. Tempestfall  będzie dostępny na wszystkich popularnych platformach VR: PC VR, Oculus Quest oraz Oculus Quest 2.  Premiera planowana jest w 2021 roku.

– Gry w wirtualnej rzeczywistości naszego autorstwa, oparte na walce w fantastycznym świecie, cieszą się dużą popularnością. Projekty z serii The Wizards, której jesteśmy twórcami, zdobyły wiele prestiżowych nagród m.in. na Indie Prize w Kolonii, Casual Connect w Azji, Respawn 2017. The Wizards była także kilkakrotnie nominowana do nagrody w kilku kategoriach na Game Access w Brnie, czy White Nights w Pradze. Jest nam niezmiernie miło, że gracze pokochali stworzony przez nas świat, który z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych odbiorców. Liczymy, że nasza najnowsza produkcja w świecie Warhammera zdobędzie jeszcze większą popularność. Dotychczasowe opinie graczy oraz obecny kształt projektu już teraz pozwalają nam sądzić, że tak właśnie będzie. Jesteśmy dobrej myśli – informuje Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio.

Więcej o Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall na: www.tempestfall.com

Carbon Studio szykuje się do debiutu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym celu, spółka zawarła umowę z domem maklerskim INC SA, który zajmie się kompleksową obsługą procesu, w szczególności przygotowaniem dokumentacji oraz wprowadzeniem akcji do obrotu na rynek główny GPW.

Social Media:

Link YouTube do trailera: https://youtu.be/HgnnRGx6D5M

Facebook: https://www.facebook.com/tempestfallgame

Twitter: https://twitter.com/TempestfallGame

Instagram: https://www.instagram.com/tempestfallgame/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCSRUG3CmvqSu4DewC1EDD6w

Discord: https://discord.com/invite/becomeawizard

Strona sklepowa Steam:

https://store.steampowered.com/app/1337100/Warhammer_Age_of_Sigmar_Tempestfall/

O grze:

Tempestfall, przygodowa gra akcji atorstwa Carbon Studio, rozgrywa się w uniwersum Warhammer Age of Sigmar, po wydarzeniu znanym jako Necroquake. Z krainy śmierci Nagasha i ze wszystkich królestw nadciągają siły Nighthaunt. Specjalny oddział Stormcast Eternals wyrusza na misję zbadania nowego zagrożenia dla Królestw Śmiertelników (Mortal Realms). Razem z tymi elitarnymi żołnierzami, musisz stawić czoła pełnym terroru terenom krainy Shyish i przebić się przez hordy Nighthaunt, by ochronić Siły Porządku przed złowrogą intrygą.

Łącząc imersyjną walkę wręcz z potężnym, opartym na gestach rąk rzucaniem zaklęć, twoja pogoń zaprowadzi cię przez ponad siedem godzin pełnej akcji rozgrywki w świecie Warhammera, czających się tajemnic i ukrytych niebezpieczeństw.

Od miast po katakumby, od bagien po więzienia, im bardziej zagłębiasz się w świecie Tempestfall, tym bardziej staje się on niebezpieczny. Stąpaj ostrożnie – kraina Shyish jest pełna mściwych upiorów, a śmierć zawsze czai się w pobliżu.