CI Games S.A. dokonała przydziału akcji serii I

CI Games S.A. dokonała przydziału 21 mln akcji zwykłych na okaziciela serii I, oferowanych podczas sierpniowej emisji akcji po cenie 1,2 zł. W jej ramach do spółki trafiło 25,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na produkcję gier w zakresie marek Lords of the Fallen oraz Sniper Ghost Warrior. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji był Trigon Dom Maklerski.

– Cieszę się, że udało nam się sprzedać wszystkie oferowane akcje nowej emisji przy naprawdę dużym zainteresowaniu ze strony inwestorów. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami pozyskaliśmy dużego i znaczącego inwestora finansowego, który przekroczy próg 5 proc. udziałów w akcjonariacie Spółki. Nazwa towarzystwa funduszy inwestycyjnych, o którym wspominam, zostanie podana do publicznej wiadomości po rejestracji akcji przez sąd i po oficjalnym zawiadomieniu Spółki – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Marek Tymiński, zgodnie z deklaracjami, nabył w ramach nowej emisji 420 tys. akcji serii I oraz objął wszystkie posiadane przez siebie akcje lock-upem na okres 6 miesięcy. W wyniku tej emisji będzie posiadał w spółce 53.083.570 akcji, czyli 420.000 akcji więcej niże wymaga umowa z mBankiem dotycząca kredytu odnawialnego Spółki.

– W ciągu najbliższych dni jako akcjonariusz poproszę o zwołanie WZA, na którym zagłosuję za odwołaniem kapitału docelowego. Emisja to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Spółki jak i jej akcjonariuszy. Dzięki niej na obecnym etapie będziemy mogli kontynuować prace nad projektami w dwóch dużych markach bez udziału współwydawców i większość zysków pozostawić po stronie CI Games – informuje Marek Tymiński.

Akcje serii I były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Spółki i z zastrzeżeniem ograniczonego prawa pierwszeństwa.  Minimalna wartość zapisu wynosiła 0,5 mln zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji był Trigon Dom Maklerski.

Pozyskane z emisji środki Spółka przeznaczy na produkcję  gier w zakresie dwóch marek – Lords of the Fallen oraz Sniper Ghost Warrior. Już w nadchodzącym tygodniu CI Games rozpocznie kampanię marketingową Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Zaplanowane w jej ramach działania będą skoncentrowane na kontynuacji sukcesu SGWC. Gra wydana w listopadzie 2019 roku już w II kwartale br. osiągnęła całkowity zwrot z inwestycji. Premiera tytułu planowana jest w IV kwartale 2020 roku.

Spółka obecnie rozwija dział produkcji gier w dwóch nowych lokalizacjach, gdzie trwają prace nad kontynuacją Lords of the Fallen. 

– Z uwagi na przygotowania do emisji przesunęliśmy podanie pierwszych szczegółów na temat studiów pracujących nad Lords of the Fallen 2. W najbliższych dniach przekażemy więcej informacji na ich temat – mówi prezes CI Games.

 Nad Lords of the Fallen 2 pracuje dedykowany grze zespół liczący 25 etatowych wysokiej klasy specjalistów, z których prawie wszyscy mają wieloletnie doświadczenie przy grach AAA. CI Games zleciło także współpracę przy projekcie zewnętrznym partnerom outsourcingowym. Premiera projektu planowana jest w 2021 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*