Codeaddict zapowiada przejęcie Softie i ruszy z nową usługą w branży gamedev

Codeaddict, firma technologiczna oraz deweloper gier komputerowych z grupy PlayWay, zapowiedział przejęcie Softie – warszawskiej firmy specjalizującej się w szkoleniach i rekrutacji w branży IT, w tym w segmencie gamedev (czyli developerów dedykowanych na rynek gamingowy). Ten ruch pozwoli na stworzenie nowych usług i jest częścią budowy ekosystemu zwiększającego efektywność oraz poprawiającego jakość produkcji studiów gier komputerowych. Dzięki współpracy powstaną m.in. kompleksowe szkolenia z programowania, których celem jest pozyskanie wykwalifikowanych deweloperów gier. Władze spółki przewidują, że rocznie mogą szkolić nawet do tysiąca osób.

Spółki podpisały list intencyjny i obecnie są na etapie negocjowania umowy. Softie sp. z o.o. to firma rekrutacyjno – szkoleniowa tworzona przez 10 osób, skupiających się na najbardziej pożądanych specjalizacjach w branży IT. Jej działalność jest bezpośrednią odpowiedzią na lukę na rynku programistów, testerów czy designerów. Dzięki planowanemu przejęciu, portfolio Softie rozbudowane zostanie o kolejne kursy, dostosowane do aktualnego zapotrzebowania, w szczególności na bardzo chłonnym rynku gamedev. Spółka zyska też całe spektrum aktywności w zakresie przygotowania uczestnika: po zakończeniu pierwszego etapu, dojdzie do dodatkowych szkoleń praktycznych w Codeaddict. W ostatniej fazie, specjalistom zostaną wprost zaoferowane przygotowane dla nich miejsca pracy – tzw. gwarancja zatrudnienia. Softie będzie koncentrować się na rynku B2B, co pozwoli na nawiązywanie partnerstw z dużymi graczami w branży gamingowej.

Włączenie Softie do Grupy Codeaddict to dla nas naturalny kierunek rozwoju. Dążymy do stworzenia wachlarza usług, od technologii, przez sprzedaż, aż po rekrutację. Pomogą one zwiększyć efektywność pracy firm technologicznych, w tym studiów gier. Myślę, że jest to widoczne w naszych ostatnich działaniach. Branża gamingowa, czy ogólniej ujmując IT, to aktualnie jedne z najszybciej rozwijających się segmentów biznesu. Programiści zarabiają ok. 15 tys. zł. miesięcznie na rekę, a mimo to wciąż brakuje ich na rynku. Uznaliśmy, że przy obecnym tempie rozwoju nie możemy czekać na gotowe rozwiązania i sami musimy zapewnić stały dopływ specjalistów, zarówno sobie jak i innym firmom działającym w gamedev. Koszt takiego szkolenia to ok. 7 tys. zł. Damy kandydatom możliwość całkowitego przebranżowienia się. Dzięki temu, że dokładnie znamy tę branżę, możemy już od początku rozpocząć działalność na większą skalę. Dodatkowym atutem jest obecność w Grupie PlayWay, która zapewnia nam łatwy dostęp do co najmniej kilkudziesięciu, a nawet kilkuset zespołów deweloperskich. Rocznie planujemy szkolić nawet tysiąc osób – mówi Sebastian Goliński, prezes Codeaddict.

W przyszłości Codeaddict zapowiada kolejne wzmocnienia Grupy poprzez przejęcia firm lub zespołów.

Planowane rozbudowanie ekipy Codeaddict o zespół Softie, to jednocześnie kolejny ważny krok w rozszerzeniu naszej działalności, zarówno w wymiarze wejścia w nowy obszar aktywności, ekspozycji na bardzo perspektywiczną branżę, jak i budowy efektywnych struktur wewnętrznych. Chcemy stworzyć samowystarczalny, sprawnie funkcjonujący organizm, który pozwoli na realizację naszych planów w znacznie prostszy, szybszy i bardziej bezpośredni sposób. Softie to dość młoda firma, ale jakość ich usług i zrozumienie specyfiki branży są ich zdecydowanym atutem. Razem przygotujemy ścieżkę, która prowadzi od szkolenia do zatrudnienia – mówi Goliński.

Planowane przejęcie otwiera przed Codeaddict całkiem nowe możliwości współpracy. Segment szkoleniowy pozwoli na zapewnienie zewnętrznym studiom gamedevowym specjalistów z konkretnymi umiejętnościami.

W grudniu ub. roku spółka dołączyła do grupy PlayWay, która ma wesprzeć Codeaddict w zakresie produkcji, wydawnictwa i dystrybucji projektów gamingowych.

Spółka wciąż prowadzi intensywną działalność jako softwarehouse. W czwartym kwartale 2020 do użytkownikółw trafiło MVP aplikacji eSportsBASE, rośnie też baza użytkowników apki meet.mba.

Niedawno Codeaddict ogłosił także podpisanie listu intencyjnego z zamiarem przejęcia spółki Nessie Research Lab. Firma zajmuje się outsourcingiem procesów pozyskiwania leadów B2B o dużej wartości, wraz z dedykowanym zespołem typu „plug-in”. Do Zarządu dołączyć mają co-founderki Nessie – Agata Maroń oraz Justyna Gebert. Dotychczasowe przejęcia zaspokoją potrzeby spółki w zakresie produkcji specjalistów, generowania klientów oraz wsparcia sprzedaży.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*