ConsoleWay w styczniu ukończy 9 portów na konsole

ConsoleWay, spółka z grupy Ultimate Games, specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, w styczniu br. sfinalizuje łącznie 9 portów. Od kliku dni dostępne są już, m.in. tytuły: Dead Grond, Hed The Pig, Danger Gazers. Już niebawem, debiut będzie mieć również popularna gra taktyczna All Walls Must Fall. Spółka stawia na dynamiczny rozwój działalności. W ramach przeprowadzonej w grudniu prywatnej emisji akcji ConsoleWay pozyskało od inwestorów 1 mln zł. Do końca br. studio chce dołączyć do grona firm notowanych na NewConnect.

Początek Nowego Roku jest dla nas bardzo intensywny. Tylko w styczniu oddamy łącznie 9 portów gier, które przystosowaliśmy na  konsole. Chodzi o Dead Ground, Hed The Pig, Ziggy The Chaser, Danger Gazers, All Walls Must Fall, Otti The Housekeeper, Frodoric The Driver oraz Contract Killers. Tytuły te charakteryzują się różnorodnym stopniem złożenia i repzrezntują rozmaite gatunki gier.. Wśród nich są gry, m.in. taktyczne, symulacje, czy  rpg elementami roguelike. Część z nich została już udostępniona graczom, debiut pozostałych odbędzie się do końca miesiąca. Liczymy na dobry odbiór gier w wersji dostosowanej do dostępnych na rynku konsol – mówi prezes zarządu ConsoleWay Grzegorz Misztal. – Aktualnie kończymy również porty, które będą mieć premierę w lutym, to m.in. Dat Gaem, Cyber Taxi i Blink Rogues. Jednocześnie pracujemy nad nowymi projektami – dodaje Grzegorz Misztal.

Wśród portowanych przez ConsoleWay gier są popularne tytuły, m.in. taktyczna gra w konwecji thrillera szpiegowskiego All Walls Must Fall oraz rozgrywka akcji z elementami strzelanki – Cyber Taxi. Wydawcą pierwszej gry jest inbetweengames, drugiej – Ultimate Games. Twórcami Cyber Taxi są redaktorzy portalu Gry On-line – Szymon i Filip Liebert, znani pod pseudunimem Hed i Mithgandir.

W grudniu ConsoleWay przeprowadziło prywatną emisję akcji. Pozyskane środki, w wysokości 1 mln zł, Studio przeznaczy na zabezpieczenie bieżących działań, nowe projekty oraz rozwój spółki, w tym powiększenie zespołu.

Spółka pracuje aktualnie nad  dostosowaniem Train Station Renovation do Xbox One oraz Rover Mechanic Simulator do Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. W nadchodzących miesiącach ConsoleWay zajmie się portem gier Thief Simulator 2 na Xbox One/PlayStation 4, Ultimate Fishing Simulator 2 na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Studio dostosuje do konsol tytuły z grupy PlayWay o najwyższych Wishlistach na platformie Steam i dużym potencjale sprzedażowym, mowa o  Mr. Prepper oraz Builders of Egypt. Pierwsza gra będzie również portowana na konsole najnowszej generacji.

Model biznesowy spółki zakłada portowanie trzech do czterech większych produkcji i kilku mniejszych gier rocznie.

Do końca br. ConsoleWay planuje debiut na rynku NewConnect.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*