CreativeForge Games podpisał umowę z Running With Scissors (RWS)

CreativeForge Games (CFG), notowany na NewConnect deweloper tworzący własne gry na komputery PC i konsole, podpisał umowę z amerykańskim producentem i wydawcą gier komputerowych Running With Scissors (RWS). Przedmiotem umowy jest preprodukcja oraz produkcja nowego tytułu w oparciu o istniejące IP amerykańskiego partnera. Spółki planują pokazać pierwsze efekty współpracy w 2020 roku.

– Jednym z założeń naszej strategii jest weryfikowanie rynku i wybieranie produkcji z potencjałem sprzedażowym, które wzbudzają istotne zainteresowanie wśród odbiorców, a przez ostatnie lata nie doczekały się swojej kontynuacji. Umowa ze znanym, amerykańskim producentem i wydawcą to wynik takich działań. Wspólnie z Running With Scissors stworzymy preprodukcję oraz produkcję nowego tytułu, którego wydawcą będzie RWS. – mówi Piotr Karbowski, Prezes Zarządu CreativeForge Games.

Running With Scissors znany jest głównie z kontrowersyjnej serii Postal, zapoczątkowanej w 1997 roku. Do tej pory powstało kilka gier z cyklu, które do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. W tym tygodniu we wczesnym dostępie na platformę Steam trafiła najnowsza odsłona serii – Postal 4: No Regrets.

– Współpraca z Running With Scissors to dla CFG szansa na dotarcie do nowych grup odbiorców i zaznaczenie obecności naszego studia na rynku amerykańskim. Dotychczasowe produkcje RWS wzbudziły wiele kontrowersji, ale w wielu kręgach mają również status gier wręcz kultowych. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami stworzymy tytuł, o którym będzie naprawdę głośno. – komentuje Piotr Karbowski.

Spółki planują pokazać pierwsze efekty współpracy w 2020 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*