Draw Distance podpisało umowę z Humble Bundle

Draw Distance, notowany na NewConnect niezależny producent gier wideo, podpisał umowę z Humble Bundle, w wyniku której autorska produkcja studia na licencji Paradox Interactive – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – będzie dostępna w usłudze Humble Choice. Dostęp do gier w ramach oferty mają użytkownicy serwisu, którzy opłacają miesięczny abonament. Draw Distance przygotowuje się do odsłony nowego tytułu z serii Vampire, pod nazwą Shadows of New York. Tytuł 10 września zadebiutuje na PC i konsolach.

Bardzo się cieszymy, że Koterie trafią na platformę Humble Choice. To dobry moment na promocję naszej gry, tym bardziej, że jesteśmy już na ostatniej prostej przygotowań do premiery kolejnego tytułu z tej serii, czyli Shadows of New York. Gra trafi do sprzedaży w wersji na PC i konsole już 10 września – mówi Michał Mielcarek, prezes Draw Distance. – Humble Choice jest jedną z najpopularniejszych gamingowych usług abonamentowych na świecie, udział w niej wiąże się z zauważalnym zwiększeniem liczby posiadaczy danej gry na Steamie. W ciągu jednego miesiąca popularność tytułu znacząco rośnie i przyciąga nawet kilkaset tysięcy użytkowników. Liczymy na synergię z premierą Shadows of New York – dodaje.

Coteries of New York będą dostępne w abonamencie od 4 września, aż do2 października br. Zgodnie z zapisami umowy spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie za prawo umieszczenia gry na platformie.

Odpowiedzialna za wydanie gry w Japonii spółka EXNOA, wyznaczyła premierę tytułu na tamtejszym rynku na 12 listopada 2020. Koterie pojawią się jednocześnie na platformach dystrybucyjnych PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz w wersji cyfrowej i pudełkowej. Na grę dedykowaną komputerom osobistym oraz konsoli PS4 można składać zapisy w tzw. preorderach. EXNOA zajmuje się także dystrybucją, lokalizacją i marketingiem Coteries of New York na rynku japońskim.

Koterie zadebiutowały w grudniu 2019 roku, najpierw na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie projekt posiada 70 proc. pozytywnych opinii.

W sierpniu Draw Distance nawiązało współpracę z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, S.L. W jej efekcie, BadLand Publishing, marka wydawnicza spółki, wprowadzi do sprzedaży ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii Vampire: The Masquerade, Coteries of New York oraz Shadows of New York. Fizyczne wydanie tytułów, wzbogacone o dodatkowe elementy kolekcjonerskie, powstanie w wersji na platformy PS4, Nintendo Switch i PC.

W drugim kwartale br. Draw Distance wypracowało ponad 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To dwukrotnie lepszy wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Od marca do czerwca spółka osiągnęło niespełna 0,4 mln zł zysku netto.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.