ECC Games ogłasza rozpoczęcie sprzedaży Drift19

ECC Games – specjalizujący się w grach motoryzacyjnych, notowany na NewConnect deweloper gier sportowych i symulatorów – ogłosił datę rozpoczęcia sprzedaży swojego najważniejszego tegorocznego tytułu – Drift 19. Symulator kierowcy driftowego trafi na rynek już 7 listopada 2019 roku.W pierwszej kolejności gra zadebiutuje w wersji na PC. Cena gry w trybie sprzedaży early access została ustalona na około 25,99 $. Spółka szacuje, że po tym okresie, w zależności od uwarunkowań rynkowych, może kosztować 35,99 $.

– Drift19 to niewątpliwie nasz najambitniejszy dotychczas projekt, prace nad nim trwały ponad trzy lata. Przez ten czas dołożyliśmy wszelkich starań, aby oddać w ręce graczy wyjątkową produkcję, dopracowaną pod każdym względem. Wcześniej, tytuł sprawdziliśmy podczas beta testów, na wybranej grupie użytkowników. Na podstawie ich sugestii i ocen wdrożyliśmy konkretne usprawnienia, które w ich ocenie wymagały zmiany. Warto przypomnieć, że już od momentu publikacji pierwszych materiałów z gry, Drift19 cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy – pierwszy teaser został wyświetlony kilka milionów razy, a zapisy użytkowników, którzy zadeklarowali chęć zakupu gry, przekroczyły 95 tysięcy. – informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

– Moment rozpoczęcia sprzedaży gry, nie zakończy naszej pracy nad tytułem, wręcz przeciwnie. Chcemy na bieżąco ulepszać tę produkcję i dostarczać jej odbiorcom nowe, interesujące dodatki i funkcjonalności. Planujemy 18 aktualizacji gry w pierwszym roku sprzedaży. Zaoferujemy graczom multiplayer – najbardziej rozwojowy element Drift19. Nasza gra ma „żyć” i stale się rozwijać. – informuje Marcin Prusaczyk, członek zarządu ECC Games.

Do prac nad grą spółka zaangażowała zawodowego kierowcę driftowego, wicemistrza ligi Drift Open w 2017 roku w klasyfikacji generalnej – Pawła Grosza, który zadbał o odwzorowanie fizyki jazdy w grze.

– Realizm w grze takiej jak Drift19 może zdecydować o jej ostatecznym sukcesie, dlatego od momentu rozpoczęcia procesu tworzenia gry zadbaliśmy o to, aby przy jej tworzeniu uczestniczyli najlepsi fachowcy. Sami systematycznie jeździmy na zawody i spoty driftowe i zwiększamy swoją wiedzę. Drift to jedna z najbardziej wymagających i zarazem efektywnych technik prowadzenia samochodu. Chcemy, aby gracze odczuli to podczas rozgrywki w Drift19. – dodaje Piotr Wątrucki. Spółka równolegle pracuje nad innymi grami, zarówno na platformy mobilne, jak również stacjonarne (PC i konsole).

Najważniejszym projektem w portfolio studia ECC Games, jest gra Car Mechanic Symulator (CMS) dla platform mobilnych, której liczba pobrań – od daty premiery – przekroczyła 18 milionów. – Aktualnie jesteśmy na etapie przeprowadzania testowych kampanii marketingowych, które przynoszą pozytywne wyniki, w związku z tym planujemy znaczące zwiększenie budżetu kampanii User Acquisition. Nasz zespół pracuje nad nową mobilną wersją Car Mechanic Simulator, która ze względu na stały, wysoki poziom nowych instalacji oraz bardzo duże grono graczy gry Car Mechanic Simulator 18 na platformy mobilne, zostanie wydana w formie aktualizacji obecnej wersji gry. Naszym nowym projektem jest Track Day Simulator dla platform PC STEAM, Sony PS4 oraz Microsoft Xbox One. Gra dedykowana jest dla fanów motoryzacji i sportów motorowych. System rozgrywki będzie zbliżony do gry DRIFT19, jednakże zostanie skierowany do szerszego grona odbiorców, fanów motoryzacji a nie tylko driftu. Z uwagi na fakt, iż nowa produkcja będzie oparta o know-how – zdobyty dzięki produkcji gry DRIFT19, koszty produkcji nowej gry będą niższe, dzięki czemu będziemy mogli przeznaczyć większy budżet na marketing gry – powiedział Piotr Wątrucki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*