ECC Games pracuje nad Car Mechanic Simulator Racing

ECC Games, notowany na NewConnect, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, pracuje nad nową częścią mobilnej wersji gry Car Mechanic Simulator Racing. Studio zawarło aneks do umowy ze spółką PlayWay, którego przedmiotem jest ustalenie nowych warunków w zakresie rozwijania i rozliczeń gry, wcześniej znanej jako Car Mechanic Simulator 19. W ramach wzajemnych uzgodnień ECC Games będzie otrzymywało wyższe niż dotychczas procentowe wynagrodzenie, a kampania user acquisition (związana z pozyskiwaniem graczy) będzie prowadzona przez obie strony. ECC Games chce rozpocząć soft launch gry jeszcze w tym roku.

Z satysfakcją informujemy o kolejnych krokach biznesowych dotyczących prac nad mobilną wersją gry w nowej odsłonie – Car Mechanic Simulator Racing. Dotychczasowa współpraca z PlayWay przy CMS 18 okazała się bardzo owocna, dlatego też zdecydowaliśmy się na kontynuację tej serii i mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli przystąpić do testów projektu – mówi Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. – W ramach wzajemnych ustaleń wynegocjowaliśmy znacząco lepsze niż dotychczas warunki finansowe. Razem z PlayWay zajmiemy się również przeprowadzeniem kampanii marketingowej user acquisition, co mamy nadzieję, przełoży się na zadowalające wyniki sprzedażowe. W związku z produkcją gry i prowadzeniem działań nakierowanych na pozyskiwanie graczy nie wykluczamy możliwości pozyskania dodatkowego finansowania – dodaje.

ECC Games w dalszym ciągu rozwija segment gier mobilnych, który jest jednym z filarów działalności spółki. Po dużym sukcesie Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play oraz Nintendo Switch spółka zdecydowała się na stworzenie kolejnej odsłony symulatora mechanika samochodowego. Cała idea nowej gry – Car Mechanic Simulator Racing – będzie koncentrowała się na nocnych wyścigach aut, co wprowadzi element rywalizacji. Gracz będzie miał możliwość tuningowania swojego samochodu, ulepszania go, a następnie udziału w wyścigach z nagrodami. Usprawnianie auta umożliwi wygrywanie z większą liczbą graczy.

Wydawcą bestsellerowej serii wirtualnych warsztatów samochodów jest Grupa PlayWay. W minionym roku gra Car Mechanic Simulator 18 była jedną z najlepiej zarabiających produkcji mobilnych w portfolio spółki.

– W najbliższych miesiącach chcemy skoncentrować się na nowym tytule Car Mechanic Simulator Racing, dlatego też kończymy proces wspierania gry CMS18, która do tej pory została pobrana ponad 22 mln razy, co w naszej ocenie jest bardzo zadowalającym wynikiem i dobrze rokuje dla nowej odsłony gry, która będzie rozbudowana o elementy rywalizacji pomiędzy graczami w trybie multiplayer, co jednocześnie znacząco zwiększy możliwości monetyzacji gry oraz czasu zaangażowania graczy – mówi Piotr Wątrucki.

Wersja soft launch Car Mechanic Simulator Racing planowana jest jeszcze w tym roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*