ECC Games pracuje nad ulepszoną wersją fizyki w grze DRIFT 21

ECC Games, producent gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych, przygotował ulepszoną wersją fizyki dla swojej flagowej produkcji DRIFT21. Gra zadebiutowała na platformie Steam w maju br. w formule wczesnego dostępu (early access). Spółka, wsłuchując się w oczekiwania i komentarze społeczności graczy, zdecydowała o przygotowaniu nowych rozwiązań w zakresie udoskonalenia modelu i mechaniki jazdy. Działania te mają na celu podniesienie realizmu driftu. Implementacja kolejnych aktualizacji nastąpi po zakończeniu fazy testowej nowej wersji fizyki.

– Od momentu rozpoczęcia sprzedaży gry DRIFT21 w trybie early access minęły ponad dwa miesiące. Naszym celem jest dostarczenie projektu w takiej formie, która w pełni usatysfakcjonuje fanów driftu, którzy oczekiwali na ten projekt. Kończymy obecnie prace nad udoskonaleniem fizyki, która zostanie udostępniona graczom jeszcze w tym tygodniu. Następnie wznowimy kolejne aktualizacje zawartości gry – mówi Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

DRIFT21 zadebiutował na platformie Steam w maju br. Od początku powstawania projektu założeniem spółki była współpraca ze społecznością graczy. Na podstawie zebranych opinii i sugestii, zespół ECC Games udoskonalał kluczowe funkcje dostępne w grze. Mając na uwadze maksymalizację potencjału wczesnego dostępu gry DRIFT21, spółka podjęła działania nakierowane na poprawę modelu jazdy i poczucia zachowania samochodu, które można uzyskać dzięki funkcji Force Feedback. Nowa, ulepszona mechanika rozwijana jest przy współpracy z wydawcą gry – firmą 505 Games.

– Nasza uwaga koncentruje się obecnie na wdrożeniu rozwiązań, które sprawią, że gracz poczuje się jak na prawdziwym torze wyścigowym. Od początku uruchomienia sprzedaży, nasz zespół intensywnie pracował aby zapewnić nowe trasy, samochody i wsparcie techniczne. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierają nas poprzez swoje zaangażowanie i udział w fazie early access – mówi Piotr Wątrucki.

W celu lepszej komunikacji z graczami spółka uruchomiła formularz z możliwością zgłaszania wszelkich uwag i doświadczeń związanych z jazdą w DRIFT21. Podobne informacje zbierane są w wątku – Sugestie Społeczności – na koncie Steam ECC Games.

W najbliższym czasie spółka, oprócz prac nad modelem jazdy, chce wdrożyć kolejne aktualizacje zawierające m.in. zwiększenie liczby dostępnych języków o francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski, rosyjski, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), japoński i koreański. Planowana jest również pierwsza odsłona systemu replay oraz dodatki, które sprawią, że samochody driftingowe będą bardziej spersonalizowane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*