Game Island, spółka zależna The Dust, publikuje pierwszą zapowiedź gry Deadly Desert

Game Island, spółka zależna od notowanego na NewConnect wrocławskiego studia The Dust, opublikowała dzisiaj na platformie Steam pierwsze materiały zapowiadające grę Deadly Desert. W ramach rozgrywki gracze poznają historię chłopca i jego niepełnosprawnego ojca, a ich zadaniem będzie przetrwać w nieprzyjaznych warunkach pustynnych. Wydawcą gry będzie The Dust.

Deadly Desert to historia młodego chłopca i jego niepełnosprawnego ojca, którzy wybrali się na wspólną wyprawę w dzikie okolice stanu Nevada. W wyniku niefortunnej awarii samochodu utknęli w samym sercu pustyni. Po długim oczekiwaniu na jakąkolwiek pomoc zdecydowali się wziąć los w swoje ręce. Od tego momentu są skazani tylko na siebie i wystawieni na próbę przetrwania w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Syn stanie przed niezwykle trudnym zadaniem, w którym będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również ojca.

W Deadly Desert gracz będzie zmuszony do poszukiwania różnych rozwiązań na nieprzewidywalne sytuacje i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą pustynia. Czerpanie niezbędnej do życia wody z pustynnej roślinności, poszukiwanie pożywienia czy bezpiecznego schronienia, to tylko niektóre z trudności, z jakimi zmuszeni będziemy się zmierzyć. Dodatkowo gracz będzie poznawał historię dwójki bohaterów, zgłębiał relacje między nimi i nierzadko stanie przed trudnymi, moralnymi wyborami – komentuje Michał Ojrzyński, prezes Game Island.

Rozgrywce towarzyszyć będą zwroty akcji i niespodziewane wydarzenia, a raz podjętej decyzji nie będzie można już zmienić.

Chcemy dać fanom wirtualnej rozgrywki grę survivalową, która nie tylko zapewni wymagającą rozrywkę na całe godziny, ale również zmusi do refleksji. Właśnie tym będzie się wyróżniać Deadly Desert oraz wszystkie kolejne gry autorstwa Game Island. Jako The Dust zamierzamy wspierać nasze nowe studio w zakresie merytorycznym oraz wydawniczym. Właśnie podpisaliśmy umowę na podstawie której staliśmy się wydawcą powyższego tytułu  – dodaje Jakub Wolff, prezes The Dust.

Wydawcą gier produkowanych przez Game Island będzie The Dust. Obie Spółki podpisały dzisiaj umowę wydawniczą, dotyczącą gry Deadly Desert. Kolejne umowy będą podpisywane w momencie ogłoszenia każdej produkcji.