Gra inspirowana podróżami Marka Kamińskiego – Winter Survival – trafi do graczy 27 października

Notowana na NewConnect spółka DRAGO entertainment ustaliła, że autorska gra Studia: Winter Survival  trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie 27 października br. Decyzja Zarządu spółki podyktowana jest wyborem najkorzystniejszego ,,okna wydawniczego” oraz tematyką gry. Mroźna, survivalowa, produkcja jest już praktycznie w całości ukończona, trwają ostatnie szlify oraz przygotowania do jej dalszego rozwoju. Survivalowy projekt od DRAGO entertainment powstaje w ramach bieżących konsultacji zespołu produkcyjnego ze znanym podróżnikiem i zdobywcą obu biegunów Ziemi – Markiem Kamińskim. Współwydawcą gry jest Movie Games. Za kilka miesięcy – we wrześniu – na rynek trafi też inny autorski projekt Studia: Food Truck Simulator.

Wstępnie zakładaliśmy, że Winter Survival trafi w ręce graczy w drugim kwartale tego roku i produkcyjnie byliśmy do tego przygotowani. Jednak podjęliśmy decyzję o wydaniu gry w październiku, ze względu na korzystniejsze ,,okno wydawnicze’’. Doszliśmy do wniosku, że czerwiec nie jest najlepszym momentem na premierę tak ważnego dla nas tytułu. Wzięliśmy pod uwagę rozpoczynający się okres wakacyjny, porę roku totalnie niepasującą do klimatu gry, zaplanowany na czerwiec wysyp darmowych dem gier na Next Fest na platformie Steam, a także duże obniżki z okazji Steam Summer Sale na przełomie czerwca i lipca. Analizowaliśmy również kalendarz już zapowiedzianych premier na platformie Steam.  Z kolei po okresie letnim – na wrzesień – mamy już w planach własne duże eventy, 14 września premierę naszego Food Truck Simulatora, a 15 września atrakcje związane z pierwszymi urodzinami naszego hitu Gas Station Simulator. Nieubłaganie kalendarz podyktował nam wyznaczenie daty w październiku. – informuje Lucjan Mikociak, Studio Head of DRAGO entertainment. –  Gra Winter Survival jest już praktycznie ukończona. Przygotowanie do premiery rozłożone w dłuższym czasie pozwoli zespołowi dedykowanemu do tego projektu poświęcić więcej czasu na jej szlify oraz lepiej zaplanować rozwój gry w ramach wczesnego dostępu, a przede wszystkim skorzystać z efektu idealnej pory roku, czyli okresu jesienno-zimowego na publikację pierwszych kamieni milowych road mapy rozwoju Winter Survival.   –  dodaje Lucjan Mikociak.

W Winter Survival gracz będzie wędrował po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie.W czasie rozgrywki będzie można doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania– nie tylko fizycznego ale i mentalnego, co jest jednym z unikatowych systemów, które Winter Survival wprowadza do sektora gier survival. Do zadań gracza będzie należało roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia oraz wspinanie się po stromych urwiskach skalnych. Ponadto projekt jest wzbogacony o system dynamicznej zmiany pogody. – System zmiany pogody jest idealnym dopełnieniem całości rozgrywki, w której gracz może doświadczyć nagłych zmian akcji, spowodowanych np. atakiem dzikich zwierząt. Do tego gracz będzie zdany tylko na siebie, nie będzie posiadał specjalistycznego sprzętu, co zdecydowanie utrudni całą zabawę. – mówi Lucjan Mikociak.

Gra od momentu zapowiedzi była cały czas rozwijana i dopracowywana, m.in. dzięki współpracy ze zdobywcą obu biegunów Ziemi – Markiem Kamińskim, który przekazał twórcom gry cenną wiedzę i doświadczenie z zakresu wypraw górskich, przygód survivalowych. Ma to wpływ na osiągnięty w grze realizm.

W najbliższych tygodniach, na ostatniej prostej przed premierą, chcemy zintensyfikować działania marketingowe. Winter Survival już teraz przebija wishlistę GSS z dnia wydania, a demo projektu niezmiennie cieszy się sporą popularnością. To wszystko napawa nas optymizmem. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Zaplanowane działania promocyjne obejmować będą m.in serię devlogów, które pokażą społeczności czym jest Winter Survival i jak gra zmieniła się od kiedy gracze mogli zagrać w jej demo. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych i karty Winter Survival na platformie Steam. – dodaje.