Już dziś premiera najnowszej gry z serii The Wizards Carbon Studio!

The Wizards: Dark Times autorstwa Carbon Studio debiutuje dziś na  platformach Steam, Oculus Store i Viveport. To  kolejny tytuł z popularnej serii The Wizards, której wszystkie części do tej pory sprzedały się w liczbie ponad 100 tys. kopii. Koszt produkcji nowego projektu to niespełna 0,5 mln zł. Cenę gry  ustalono na 24,99 USD/EUR.

– Dziś wyczekiwana przez fanów The Wizards premiera najnowszej części serii pod nazwą Dark Times. Z satysfakcją informujemy, że przygotowaliśmy dla graczy nowe przygody w świecie fantasy, który doskonale znają z podstawowej wersji gry. – informuje Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio. – Mechanika przywoływania czarów opiera się na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk czarodziejów z krainy Meliora. Pierwsze oceny gry zebrane podczas branżowych eventów, w których braliśmy udział, były bardzo pozytywne. Liczymy, że nasza produkcja spełni oczekiwania graczy, a także przyciągnie do wirtualnej rzeczywistości nowych użytkowników – dodaje.

Duże zainteresowanie The Wizards: Dark Times, które początkowo miało być jedynie dodatkiem do podstawowej wersji gry, sprawiło, że spółka zdecydowała się wydłużyć czas rozgrywki i stworzyć samodzielny tytułu. Budżet produkcji wyniósł 0,5 mln zł. Część środków pochodziło z przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji akcji spółki. Pozostałą kwotę spółka sfinansowała z bieżącej działalności.

Mamy nadzieję, że powrót do naszej gry akcji w odległym świecie pełnym panującej zarazy i niebezpieczeństw z zabawnym narratorem Aureliuszem, sprawi graczom masę przyjemności. Stworzona przez nas marka The Wizards zdobyła wiele pozytywnych ocen krytyków branżowych i otrzymała prestiżowe nagrody, m.in. na Indie Prize w Kolonii i Casual Connect w Azji. Bardzo liczymy, że The Wizards: Dark Times zostanie oceniona w podobny sposób – mówi Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

Cena gry The Wizards – Dark Times ustalono na 24,99 USD/EUR.

Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. W połowie 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR.

W marcu zeszłego roku premierę miała rozszerzona wersja serii gry The Wizards – Enhanced Edition. Udoskonalona odsłona znalazła się w rankingu najlepszych gier VR pod względem przychodów brutto w 2019 roku i zdobyła brąz na top liście opublikowanej przez platformę Steam.

Do tej pory spółka odnotowała ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy wszystkich gier z serii. Sama marka była nominowana do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze i Game Access w Brnie. The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR podczas jednych z największych targów branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*