Klabater ogłasza datę premiery Big Pharma na konsole

Big Pharma – popularny symulator koncernu farmaceutycznego – bestsellerowa produkcja, która w wersji na PC sprzedała się w ponad 200 tys. egzemplarzy – 4 grudnia br. zadebiutuje na platformie Microsoft Xbox. Dzień później tytuł będzie dostępny na platformach Sony PlayStation oraz Nintendo Switch. Wydawcą Big Pharmy jest spółka Klabater.

Big Pharma to ekonomiczna gra strategiczna o zarządzaniu firmą farmaceutyczną. Zadaniem gracza jest wejście w rolę prezesa niewielkiej korporacji, która przymierza się do podboju rynku. Karierę rozpoczyna dysponując jedynie zardzewiałymi maszynami, pozwalającymi na stworzenie prostych specyfików. Zarobione pieniądze inwestuje w coraz lepszy sprzęt i personel, co pozwala mu odkrywać nowe składniki i rewolucyjne technologie, które ocalą życia milionów ludzi i zmniejszą ich cierpienie, a przy okazji pozwolą solidnie zarobić.

Poza mechanizmami strategii ekonomicznej Big Pharma oferuje także elementy zaczerpnięte z gier logicznych. Miejsce w laboratoriach jest drogie, więc wykorzystanie go w stu procentach szybko staje się absolutnym priorytetem. Gracz musi więc wymyślić idealną konfigurację maszyn w swoim ośrodku, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

– Big Pharma, jak każdy dobry management sim sprawi, że zapominając o jedzeniu i piciu, późną nocą gracz będzie czekał na wynalezienie kolejnej recepty lub nowoczesnych technologii medycznych. Wielu graczy konsolowych szuka nieco głębszej rozgrywki niż ta dostępna w typowych grach akcji. Big Pharma wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw i oferuje naprawdę rozbudowany gameplay wymagający skupienia oraz planowania, przy jednoczesnym zachowaniu konsolowej prostoty sterowania – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Producentem gry jest studio Twice Circled. Przy produkcji tytułu spółkę wsparła firma Positech Games, znana z Gratuitious Space Battles i serii Democracy. Wydawcą Big Pharmy jest spółka Klabater.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*