KRS zarejestrował emisję akcji serii E Gaming Factory SA

1,1 mln akcji serii E Gaming Factory SA zostało zarejestrowane przez Krajowy Rejestr Sądowy. Spółka poinformowała o niezwłocznym rozpoczęciu działań, których celem jest wprowadzenie akcji serii E do obrotu giełdowego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czyli zamianie dotychczas notowanych praw do akcji na akcje zwykle Gaming Factory.

– Z dużą radością informuję, że po wielu miesiącach oczekiwań, otrzymaliśmy informację o rejestracji serii E przez KRS. Na ten moment czekaliśmy zarówno my, jak również akcjonariusze naszej spółki, którzy wzięli udział w przeprowadzonym w połowie roku IPO Gaming Factory. Podjęliśmy natychmiastowe działania, które mamy nadzieję, w krótkim czasie, pozwolą na wprowadzenie akcji serii E do obrotu na GPW. Warto podkreślić, że wszystkie środki pozyskane w ramach IPO czekały na decyzję KRS, więc tak naprawdę dopiero teraz będziemy mogli korzystać z pozyskanych od inwestorów 17 milionów złotych, to zdecydowanie przyspieszy nasz rozwój – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory SA.

W zakończonej na początku lipca br. pierwszej ofercie publicznej – Gaming Factory uplasowano 1,1 mln akcji nowej emisji oraz 275 tys. akcji serii B, należących do trzech największych akcjonariuszy spółki. Wartość oferty wyniosła 21,3 mln zł, z czego z emisji nowych akcji serii E spółka pozyskała 17 mln zł. Cena akcji w ofercie została ustalona na 15,5 zł za jedną akcję. Redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła ponad 89 proc. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji był Trigon Dom Maklerski.

Ok. 70 proc. wpływów z emisji Gaming Factory przeznacza na produkcję gier, pozostałe środki na marketing i działania wydawnicze.

23 lipca br. Gaming Factory, jako 440-sta spółka, dołączyła do grona firm notowanych na głównym rynku GPW w Warszawie. Do obrotu trafiło 1,1 mln praw do akcji serii E oraz 4,5 mln akcji spółki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*