Live Motion Games w niecałą dobę odzyskało koszty produkcji Train Station Renovation!

W niespełna dobę od premiery Train Station Renovation, Live Motion Games – spółka z Grupy PlayWay – odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w produkcję tytułu.W ciągu pierwszych 72 godzin od premiery, gra sprzedała się w nakładzie 19 766 kopii, co pozwoliło jej na zajęcie ósmego miejsca na Global Top Sellers oraz pierwszego miejsca na liście Bestsellerów. Projekt uzyskał 91 proc. pozytywnych ocen. Jeszcze przed wydaniem gra była obecna na TOP Wishlist Steam. Na liście najbardziej oczekiwanych premier znajduje się także kolejny tytuł studia – Car Trader Simulator. Gra ma trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. W pierwszej połowie 2021 roku Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect.

–  Z wielką radością i satysfakcją ogłaszamy sukces symulatora Train Station Renovation. Nasza gra odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w produkcję w niespełna dobę od rozpoczęcia sprzedaży. W pierwszych 72 godzinach sprzedaliśmy 19 766 tys. kopii. Gra osiągnęła pierwsze miejsce bestsellerów platformy Steam i ósme miejsce Global Top Sellers. – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. – Cieszymy się, że nasza propozycja na relaksującą i dającą wiele satysfakcji grę przypadła do gustu graczom, czego wyraz widzimy w uzyskaniu ponad 90 proc. pozytywnych recenzji. Gra dodatkowo zanotowała mocny wzrost Wishlisty, co z pewnością przełoży się korzystnie w momencie premiery pełnej wersji tytułu. Już wkrótce podamy informacje o zawieranych przez nas umowach na porty TSR na konsole.  – dodaje Michał Kaczmarek.

Train Station Renovation 30 kwietnia zadebiutował na platformie Steam w trybie wczesnego dostępu. To symulator, którego fabuła odgrywa się na terenie zniszczonych i opuszczonych stacji kolejowych. Gracz rozpoczynając prace remontowe zaczyna od małych wiejskich stacji, a kończy na ogromnych stacjach kolejowych w dużych aglomeracjach. Gra jest podzielona na 10 stacji (map), dzięki którym gracz może uczyć się nowych mechanik i poznawać nowe środowisko pracy. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim.

W zakresie promocji gry, Live Motion Games współpracuje z firmą Frozen District, znaną z House Flipper, tytułu, który był inspiracją przy tworzeniu Train Station Renovation.

– Współpraca z PlayWay-em oraz Frozen District pozwoliły dotrzeć naszej grze do skonkretyzowanej grupy graczy, a sama gra obroniła się jakością. Sukces TSR weryfikuje skuteczność przyjętej przez nas strategii. – dodaje Michał Kaczmarek.

Live Motion Games, tworzy gry samodzielnie oraz z partnerami. Obecnie pracuje nad kolejnymi własnymi tytułami, m.in. Chernobyl Liquidators Simulator oraz Builder Simulator. Ostatnie dwa lata przygotowywaliśmy się do ważnego okresu w życiu spółki. Teraz oprócz dalszego rozwoju gry Train Station Renovation przygotowujemy się do kolejnej ważnej premiery – Car Trader Simulator. W ostatnich miesiącach zamknęliśmy z sukcesem emisję udziałów przy wycenie 31 mln zł i niezwłocznie po jej zarejestrowaniu przez sąd przystąpimy do przekształcenia w spółkę akcyjną, a następnie do wejścia na NewConnect. Liczymy na debiut w pierwszej połowie 2021 roku. – przekazuje Michał Kaczmarek.

Wydawcątytułów studia jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest największym udziałowcem Live Motion Games. 

Link do profilu gry na platformie Steam:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*