Motorcycle Mechanic Simulator 2021 o krok od pełnego zwrotu kosztów

Ponad 402 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży produktów wypracował w pierwszym kwartale br. notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – Play2Chill. W analogicznym okresie 2021 roku spółka nie odnotowała przychodów z tytułu sprzedaży. Producent Motorcycle Mechanic Simulator 2021 zaprezentował również wyniki sprzedaży swojej gry, która w listopadzie ub.r. zadebiutowała w wersji na PC.

W pierwszym kwartale 2022 roku Play2Chill wypracowało ponad 402 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży produktów, gdzie w analogicznym okresie w ub.r. spółka nie miała przychodów z tytułu sprzedaży. W analizowanym kwartale spółka odnotowała stratę netto w wysokości prawie 144 tys. zł. Stan gotówki na koncie warszawskiego dewelopera na koniec kwietnia 2022 roku wynosił prawie 2,2 mln zł., co w porównaniu r/r oznacza wzrost aż o 755 procent.

– Za nami kolejny bardzo pracowity czas. Głównym aspektem wpływającym na wyniki finansowe Play2Chill jest fakt, że aktualnie znajdujemy się w fazie inwestycji produkcyjnej, marketingowej oraz produktowej, a od początku tego roku nie było żadnej premiery, która mogła znacząco na nie wpłynąć. W tej chwili nieustannie prowadzimy sprzedaż naszego flagowego produktu – Motorcycle Mechanic Simulator 2021 – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Najbliższe miesiące dla spółki to czas, w którym zamierzamy zintensyfikować rozmowy z partnerami mogącymi wesprzeć nas przy produkcji i marketingu. Aktualnie naszym głównym celem jest wyniesienie realizowanych projektów na zupełnie inny poziom – podsumowuje Tomasz Róziecki.

Na ten moment użytkownicy kupili już prawie 44 tysięcy egzemplarzy Motorcycle Mechanic Simulator 2021 oraz wygenerowali 220 tysięcy dodatkowych aktywacji do tej gry. Pozwoliło to na zwrot ponad 90 procent poniesionych kosztów. Aktualny stan wishlisty outstanding wynosi ponad 130 tys. zapisów. Recenzje wystawione przez graczy na platformie Steam w ciągu ostatnich 30 dni są w 82 procentach pozytywne. Współwydawcą tytułu jest PlayWay. Jeszcze w tym roku MMS 2021 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za porty na konsole odpowiada Ultimate Games.

– W ostatnim czasie MMS 21 trafił na dwie wyprzedaże, a na początku maja skorzystaliśmy z dodatkowej promocji na Steam, w ramach akcji „Daily Deal”. Dodatkowa ekspozycja tytułu pokazała, że nasz symulator mechanika motocyklowego, przy odpowiedniej widoczności na Steam, cieszy się sporym zainteresowaniem graczy, a w pozostałym okresie generuje stabilną sprzedaż. Oczywiście nieustanie pracujemy nad usprawnieniami oraz nowym contentem do gry. Wierzę, że takie podejście zaowocuje stabilnym poziomem sprzedaży tytułu w przyszłości – informuje prezes zarządu Play2Chill.

Poza rozwojem i utrzymaniem wydanej w listopadzie ub.r. gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021, zespół Play2Chill w minionym kwartale głównie koncentrował się na produkcji Aztecs The Last Sun, Rally Mechanic Simulator oraz wspierał dewelopersko i marketingowo grę Far North Survival, którą produkuje FrogVille Games – spółka zależna Play2Chill. Premiery pełnych wersji wspomnianych tytułów planowane są w 2023 roku. W najbliższych miesiącach studio zamierza także zakończyć proces portowania gry Bugvasion TD na Nintendo Switch.

***

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier
z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.