Movie Games i Iron VR od Carbon Studio wprowadzą graczy w wirtualną rzeczywistość

Spółki gamingowe Movie Games oraz Iron VR, założona przez Carbon Studio, poczyniły kolejny krok na drodze do przeniesienia czołowych produkcji warszawskiego studia do wirtualnej rzeczywistości. Oba podmioty podpisały umowę, w ramach której Iron VR będzie wprowadzała wybrane gry Movie Games na platformy Virtual Reality.

– Umowa zawarta z Iron VR jest kolejnym działaniem mającym na celu jak największą monetyzację naszych produkcji. Popularność gier VR oraz platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości stale rośnie. Graczy ceniących sobie rozgrywkę w tej technologii regularnie przybywa na całym świecie. Chcemy, aby nasze flagowe produkcje były dostępne na tych platformach, a gracze mieli możliwość w pełni zaangażować się w rozgrywkę, co jest możliwe dzięki wirtualnej rzeczywistości. To dopiero początek współpracy. Każdy projekt będzie poprzedzony umową wykonawczą, która będzie zawierała warunki przeniesienia danej gry na platformy Virtual Reality. O pierwszym tytule będziemy informować niebawem – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games. – Widzimy w wirtualnej rzeczywistości ogromny potencjał, więc jako Movie Games zamierzamy wspierać Iron VR w rozwoju. Dlatego w tym miesiącu objęliśmy pakiet 10 procent akcji spółki  – dodaje.

Iron VR to spółka zależna notowanego na NewConnect Carbon Studio. Działalnością firmy jest produkcja mniejszych gier VR o niewysokich budżetach. Iron VR zakłada produkcję kilku gier rocznie. Środki na finansowanie rozwoju spółki będą pochodzić od zewnętrznych partnerów. 13 sierpnia do akcjonariatu Iron VR dołączyło Movie Games, które objęło wówczas 10 proc. akcji.

– Cieszymy się, że za nami kolejny etap ustalania współpracy z naszym nowym partnerem biznesowym. Jesteśmy tuż po uzgodnieniu ścisłych warunków umowy dot. przeniesienia do świata VR-owego kilku tytułów z portfolio produkcyjnego Movie Games. Zawarcie tego kontraktu to ważny krok w rozwoju naszej spółki.  – mówi Karolina Koszuta, prezes zarządu Iron VR S.A.

W portfolio wydawniczym Movie Games na ten rok znajdują się m.in. Lust From Beyond, Car Wash Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz Alaskan Truck Simulator. Na 2021 rok zostały zapowiedziane takie produkcje jak American Motorcycle Simulator oraz ER Pandemic Simulator.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*