Nowa platforma marketplace odpowiada już za ponad 25 procent przychodów Skinwallet!

Skinwallet, pierwsza spółka z sektora e-sportowego notowana na warszawskiej giełdzie, przedstawiła efekty działalności uruchomionej 5 października br. platformy Skinwallet Market. Po dwóch tygodniach funkcjonowania udział platformy w ogólnych przychodach spółki wyniósł ponad 25 procent.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnął Skinwallet Market. Są one w pełni zgodne z naszymi założeniami – informuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. – To jasne potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia marketingowa jest skuteczna. Skinwallet Market wygenerował ponad 25 procent sumy przychodów odnotowanych przez nas od czasu uruchomienia platformy do zamknięcia podsumowania, czyli w dniach 5-19 października. Naszym celem jest, aby w perspektywie najbliższych tygodni udział przychodów Skinwallet Market doszedł do poziomu 40-50 procent i chcemy utrzymać taką tendencję wzrostową w kolejnych tygodniach. W związku z tym kontynuujemy intensywne działania marketingowe. Równolegle pracujemy nad otwarciem platformy na nowych sprzedawców, co będzie kolejnym istotnym krokiem w rozwoju działalności spółki – komentuje Szwaja.

Fani e-sportu mogą aktualnie dokonywać za pośrednictwem platformy transakcji kupna, a do końca roku platforma zostanie rozbudowana o funkcjonalności umożliwiające bezpośredni handel pomiędzy użytkownikami.

– Uruchomienie tzw. two-sided marketplace, czyli platformy umożliwiającej zawieranie transakcji bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, otworzy nas na kilkunastokrotnie większy rynek i pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału Skinwallet dodaje Szwaja.

Poza marketplace, spółka oferuje użytkownikom również drugi produkt – platformę działającą w modelu instant, przeznaczoną do obrotu dobrami cyfrowymi z gier takich jak CS:GO, Dota 2 czy Team Fortress 2. Skinwallet Instant daje możliwość natychmiastowej wyceny i sprzedaży dóbr cyfrowych będących w posiadaniu użytkowników. Uruchomienie własnego marketplace pozwala spółce na zaspokojenie również innych potrzeb użytkowników tej platformy, a także umożliwia zniwelowanie kosztów związanych z odsprzedażą przedmiotów nabytych przez Skinwallet w ramach platformy Instant, co w konsekwencji wpłynie na zwiększenie zysków spółki.

Działająca od 2019 roku platforma Skinwallet to jeden z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit (tj. w sposób pozwalający na sprzedaż wielu przedmiotów równocześnie) na rynku oraz największa polska strona zajmująca się handlem takimi aktywami. Spółka zadebiutowała na NewConnect 2 września br.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*