Nowi silni akcjonariusze w Draw Distance!

Do akcjonariatu Draw Distance, niezależnego producenta gier wideo, specjalizującego się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure, dołączyli nowi inwestorzy, wśród nich Fundusz Inwestycyjny. Było to możliwe dzięki zmniejszeniu zaangażowania w spółkę jej największego udziałowca Bloober Team SA, który po dokonaniu transakcji posiada obecnie 34,98 proc. w kapitale zakładowym Draw Distance. Krakowskie studio pracuje obecnie nad Serial Cleaners, czyli sequelem swojej najpopularniejszej produkcji. Premiera tytułu planowana jest w 2021 roku.

Zdecydowaliśmy się zbyć część pakietu posiadanych przez nas akcji w Draw Distance, aby dać możliwość dołączenia do grona jego akcjonariuszy nowym, silnym podmiotom i jeszcze bardziej umocnić akcjonariat spółki. Wśród nich jest Fundusz Inwestycyjny, który mocno inwestuje w spółki z branży gier wideo. Deklaruje on długoterminową inwestycję w Draw Distance. W najbliższym czasie nie planujemy dalszego zbywania akcji naszej spółki-córki. Wierzymy w strategię rozwoju studia i tak jak do tej pory będziemy wspierać jego rozwój – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.
Przed zawarciem transakcji Bloober Team posiadał 6 629 600 akcji Spółki stanowiących 50,56 proc. w kapitale zakładowym Spółki. Po sprzedaży częściowego pakietu nadal pozostaje większościowym akcjonariuszem. Obecnie Bloober Team jest właścicielem 34,98 proc. udziałów Draw Distance.

Celem Draw Distance jest dalszy dynamiczny rozwój. Cieszymy się, że kolejny Fundusz obdarzył nas zaufaniem i wierzy w nasz model biznesowy. Stawiamy na tworzenie gier z segmentu premium na komputery oraz konsole, ze szczególnym uwzględnieniem Nintendo Switch. Dodatkowo realizujemy prace badawczo-rozwojowe w związku z projektem GameINN, w ramach którego projektujemy narzędzie ułatwiające i przyspieszające prace nad narracją naszych przyszłych produkcji – informuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.
W połowie czerwca spółka ogłosiła kontynuację swojej najpopularniejszej produkcji Serial Cleaner. Zapowiedź sequela miała miejsce podczas FGS Showcase, organizowanego w ramach Future Games Show. W sklepie Steam działa już także strona dedykowana Serial Cleaners. Premiera w wersji na PC i konsole planowana jest w 2021 roku.

Serial Cleaners inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Poziomy gry nawiązują do różnych znanych produkcji ekranowych tego okresu. Akcja zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. To trzymająca w napięciu gra, która łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Gracze wcielą się w profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Zadaniem graczy będzie takie zaplanowanie działań, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Ich decyzje będą miały wpływ na rozwój fabuły.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*