Ovid Works otrzymał grant od Epic Games za grę Metamorphosis

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozrywką, otrzymało 15 tys. USD w ramach programu Epic Games – MegaGrants. Polskie studio zostało wyróżnione za wykorzystanie silnika Unreal Engine 4, w swojej flagowej produkcji – Metamorphosis.

Metamorphosis to gra inspirowana powieściami Franza Kafki, głównie Metamorfozą, Procesem i Zamkiem, w której gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się̨ w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. W grze znajdziemy mnóstwo odniesień do świata kreślonego przez Franza Kafkę. Rozgrywkę̨ charakteryzuje atmosfera surrealizmu, snu na jawie oraz groteskowego humoru i niesamowitego absurdu sytuacyjnego. W zbliżające się wakacje gra będzie miała swoją światową premierę.

Cieszymy się z przyznanego wyróżnienia i docenienia naszej pracy przez czołową firmę na rynku gamingowym, jaką jest Epic Games. Do naszego kluczowego projektu – Metamorphosis podeszliśmy bardzo ambitnie. Wykorzystaliśmy wysokie kompetencje programistyczne naszego zespołu, przerabiając istotnie silnik Unreal Engine 4. Dopełnieniem tego są ręcznie malowane elementy, które oddają surrealistyczny krajobraz świata gry. – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

Metamorphosis była dotychczas prezentowana tylko na branżowych targach, na których zdobywała liczne wyróżnienia. W tym roku Arts Technica uznał grę za najlepszy tytuł zaprezentowany na PAX East 2020. Z kolei rok wcześniej Metamorphosis została uznana przez Game Informer i Gamespot za jedną z najlepszych gier pokazanych na konferencji GDC 2019.


Epic Games to amerykański producent gier komputerowych, który odpowiada za powstanie silników gier Unreal Engine. W marcu 2019 r. studio wprowadziło program Epic MegaGrants, który ma nagradzać twórców gier za ciekawe i ambitne projekty z wykorzystaniem silnika Unreal Engine.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.