Play2Chill i FrogVille Games zapowiadają nowy tytuł – Castle Manager

Play2Chill, notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo, ogłasza nowy tytuł w portfolio wydawniczym – Castle Manager. Producentem gry jest spółka zależna studia – FrogVille Games, w której Play2Chill ma ponad 30 proc. udziałów. Gracz wcieli się w rolę zarządcy zamku, gdzie zmierzy się z wieloma wyzwaniami, by spełnić oczekiwania swojego króla.

Miło nam ogłosić, że do naszego portfolio wydawniczego dołączyła produkcja Castle Manager. W grze pojawia się wiele aspektów strategicznych i logicznych. Zadaniem gracza będzie zarządzanie zamkiem, społecznością i sytuacjami kryzysowymi  –  mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – W ręce graczy oddamy dwa scenariusze, w których zmierzą się z intrygami i walką o władzę. Uczestnik rozgrywki będzie mógł wybrać zamek, w którym rozegra się fabuła. Do wyboru będą m.in.: Malbork, Neuschwanstein, czy Helmowy Jar. Liczymy, że powrót do średniowiecza będzie dla graczy ciekawym doświadczeniem i zostanie przez nich dobrze odebrany – dodaje Tomasz Róziecki.

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill

Mechanika Castle Manager obejmuje zarządzanie zamkiem i jego rozbudowę, poprzez naprawę bieżących uszkodzeń, gaszenie pożarów, aranżację komnat itp. Gracz będzie wypełniać obowiązki króla oraz nadzorować pracę kowali, rzeźników, piekarzy, czy rolników.

Producentem tytułu jest FrogVille Games – spółka zależna Play2Chill, która zajmuje się produkcją gier na PC konsole i urządzenia mobilne. Aktualnie studio pracuje nad tytułami takimi jak: Restoration Master – rekreacyjną grą, w której głównym zadaniem gracza będzie renowacja zabytkowych przedmiotów, a także Far North Survival – symulatorem przetrwania, osadzonym w pokrytym lodem obszarze za kołem podbiegunowym.

– Zespół FrogVille ma duże ambicje i świetne pomysły, które idealnie wpisują się  model developerski oraz wydawniczy Play2Chill. Wierzymy, że nasze kompetencje pozytywnie przełożą się na efekty wspólnie realizowanych tytułów, co znajdzie odzwierciedlenie w wyniki ich sprzedaży – mówi CEO Play2Chill, Tomasz Róziecki.

W lipcu br. Play2Chill zakończyła prywatną emisję akcji serii C., z której pozyskała 2,7 mln zł. Środki od inwestorów są przeznaczane na działania związane z premierą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 oraz przyspieszenie prac nad nowymi projektami.

Play2Chill pracuje jednocześnie nad symulatorem budowania i zarządzania miastem Aztec Empire, którego fabuła rozgrywa się pomiędzy XIII a XVI wiekiem naszej ery. Tytuł został wyróżniony przez GameStar, opiniotwórczy niemiecki miesięcznik o grach. Aztec Empire znalazł się na jego łamach na pierwszym miejscu listy najbardziej oczekiwanych gier strategicznych.

***

O spółce:  

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay.