Play2Chill szykuje kolejne ulepszenia dla swojego flagowego projektu – Motorcycle Mechanic Simulator 2021

Pierwsze DLC rozszerzające content gry będzie darmowe!

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 z portfolia produkcyjnego Play2Chill od wczoraj jest w sprzedaży na platformie Steam. Gra otrzymała pierwszy patch, zespół pracuje nad kolejnymi ulepszeniami, aby maksymalnie usprawnić rozgrywkę. W najbliższym czasie do gry planowane jest wprowadzenie dodatkowych modeli motocykli oraz więcej ustrojowych części. Do 1 grudnia, w związku z promocją związaną z Black Friday, tytuł można nabyć z 10 proc. zniżką.

– W kilka godzin po premierze wprowadziliśmy pierwszy patch, który usuwał błąd uniemożliwiający rozgrywkę na systemach tureckich. Udało nam się szybko odpowiedzieć na ten problem i całkowicie go wyeliminować. Nasz zespół lada chwila wprowadzi kolejny patch, który usprawni grę. Jesteśmy w stałym kontakcie z graczami i wsłuchujemy się w ich głosy, zapewniam, że będziemy konsekwentnie ulepszali nasz symulator mechanika motocykli, aż spełni oczekiwania użytkowników, jesteśmy na dobrej drodze ku temu. – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Zważywszy na to, że w dniu premiery nie uniknęliśmy trudności, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych graczy, podjęliśmy decyzję, że pierwsze DLC rozszerzające content gry będzie darmowe. Pamiętajmy, że premiera to dopiero początek życia gry, wierzymy, że sukcesywnie wypuszczane patche pozwolą wypracować pozytywne komentarze od użytkowników platformy Steam – dodaje Tomasz Róziecki.

W porównaniu do prologu, w pełnej wersji gry gracze zyskali nowe lokacje-garaże, nowe typy motocykli, dużo części do customizacji jednośladów, maszyny warsztatowe oraz więcej elementów diagnostyki pojazdowej. Na tym nie koniec – spółka szykuje kolejne nowości, które systematycznie będzie wprowadzała do projektu. Część zespołu pracuje już nad nową zawartością gry obiecaną graczom po premierze.

– Sezon motocyklowy właśnie się skończył, dlatego miłośników dwóch kółek i nie tylko, zapraszamy do warsztatów przygotowanych w MMS-ie. Nasz projekt daje szerokie pole do wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających możliwości gracza, np. dodanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki – mówi Tomasz Róziecki. – Nieprzerwanie streamujemy grę. W momencie premiery zgromadziliśmy ponad 1000 widzów na Steam, w tej chwili stale ogląda nas około 400 osób – dodaje.

Cenę pełnej wersji gry ustalono na 19,99 USD. Do 1 grudnia, w związku z promocją związaną z Black Friday, tytuł można nabyć z 10% proc. zniżką.

MMS 2021 docelowo będzie dostępny także w wersji na najpopularniejsze konsole.

Współwydawcą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest PlayWay.

***

O spółce:  Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.