Plot Twist ma umowę z Microsoftem

Plot Twist, producent gier wideo na PC i konsole, zaprezentował w ramach Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, autorski tytuł – The Last Case of Benedict Fox. Gra zadebiutuje w wersjach na Xbox Series X|S i PC w pierwszym kwartale 2023 roku. Na mocy umowy z Microsoftem, w dniu premiery, projekt trafi także na platformę Game Pass na Xbox i PC. Wydawcą projektu jest globalny publisher Rogue Games.

Plot Twist to firma wydzielona z Awesome Industries, która przez 9 lat zajmowała się produkcją gier na platformy mobilne. Główną działalnością spółki były projekty na zlecenie oraz – w mniejszej skali –tytułu własne, takie jak Death Road, Fast Outlaw, czy Drift Zone. Ten ostatni, wydany w 2014 roku na platformach Google Play i iOS – okazał się sprzedażowym hitem. Gra, w zaledwie dwa miesiące od premiery, została pobrana w liczbie 4 mln kopii. W tytuł zagrało ponad 14 mln użytkowników. W kolejnych latach Drift Zone trafiło na platformy Xbox, PlayStation, PC i Switch.

Obecnie firma koncentruje się na produkcji autorskiego projektu – The Last Case of Benedict Fox, pełnej akcji kinowej gry platformowej z elementami przygodowymi. Historia rozpoczyna się w 1925 roku w Bostonie, w domu, w którym pewnej deszczowej nocy zmarło dwoje rodziców, a ich dziecko zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem –  demonem, muszą odkryć losy tej rodziny. Rozgrywka odbędzie się na płaszczyźnie świata realnego i nadprzyrodzonego. Wydawcą tytułu został globalny publisher Rouge Games.

The Last Case of Benedict Fox to mroczna, pokręcona, przerażająco piękna, pełna akcji metroidvania i spektakularny dodatek do ambitnego portfolio Rogue – mówi Matt Casamassina, CEO Rogue Games. – Plot Twist stworzyło poruszającą narrację, wspaniały świat i głębokie, satysfakcjonujące systemy eksploracji i walki, które wspierają wspaniałą prezentację. Nie możemy się doczekać, aby ujawnić więcej informacji na temat gry przed jej premierą w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodaje Matt Casamassina.

– Współpraca z Rouge Games, znanym i cenionym wydawcą, to dla nas potwierdzenie, że nasz projekt ma olbrzymi potencjał. Podpisana umowa zakłada bardzo korzystne warunki dla obu stron. Rogue Games współpracuje z największymi licencjodawcami i deweloperami na świecie. Jestem przekonany, że efekt naszej wspólnej pracy ma szansę zachwycić graczy – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Pierwszy oficjalny trailer gry został zaprezentowany podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 w Los Angeles. Jednocześnie spółka poinformowała o podpisaniu umowy z Microsoftem.

– Podpisana umowa zakłada obecność The Last Case of Benedict Fox w Day 1 Game Passa Xbox i PC, co jest dla nas dużym wyróżnieniem. Z dumą wzięliśmy udział w Xbox Showcase i prezentowaliśmy nasz projekt przed wielomilionową publicznością. Nasza historia o poszukiwaniu prawdy, trudnych wyborach i mrocznej stronie człowieka, została bardzo dobrze przyjęta, co daje nam jeszcze większą motywację do dalszej pracy – dodaje Paweł Czapla.

Premiera gry w wersji na Xbox Series X|S i PC odbędzie się w pierwszej połowie 2023 roku. Wcześniej Plot Twist planuje dołączenie do grona spółek publicznych.

Obejrzyj trailer The Last Case of Benedict Fox: https://www.youtube.com/watch?v=-rz5DPbhOic