Plot Twist udostępnia pierwszy gameplay The Last Case of Benedict Fox

Plot Twist, producent gier wideo na PC i konsole, opublikował gameplay autorskiej gry – The Last Case of Benedict Fox. Tytuł zadebiutuje wiosną 2023 roku w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games. Dzięki wsparciu od Microsoft, gra, od dnia premiery będzie dostępna na platformie Game Pass.  

– W naszych grach stawiamy na wysoką jakość, to co tworzymy, ma być małym dziełem sztuki, oczywiście nie zapominamy o wciągającej dla gracza rozgrywce i ciekawej fabule. Z dużą satysfakcją udostępniliśmy pierwszy gameplay, w którym prezentujemy graczom przedsmak tego, co zobaczą wiosną 2023 roku. – mówiBartłomiej Lesiakowski, Creative Director w Plot Twist. – Opublikowany gameplay skupia się na eksploracji Limbo, czyli innym wymiarze stworzonym poprzez wspomnienia i emocje zmarłej osoby, w którą zagłębia się główny bohater. Tym razem skoncentrowaliśmy się na rozgrywce i walce. Wkrótce zaprezentujemy graczom kolejne niespodzianki – dodaje Bartłomiej Lesiakowski.  

Od dnia premiery The Last Case of Benedict Fox będzie dostępny w Day 1 Game Passa Xbox i PC. Reveal trailer projektu, zaprezentowany podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 w Los Angeles, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez najważniejsze media growe na świecie. 

– Feedback jaki zebrała nasza gra był niezwykle pozytywny. Powstało wiele wspaniałych publikacji na jej temat, co jest bardzo motywujące. Warto podkreślić, że oprócz Microsoftu, udało nam się pozyskać do współpracy globalnego partnera z Rouge Games, który został wydawcą The Last Case of Benedict Fox. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu tak doświadczonych partnerów, nasza produkcja nie przejdzie niezauważona – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist. 

Historia The Last Case of Benedict Fox rozpoczyna się w 1925 roku w Bostonie, w domu, w którym pewnej deszczowej nocy zmarło dwoje rodziców, a ich dziecko zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, muszą odkryć losy tej rodziny. Rozgrywka odbędzie się na płaszczyźnie świata realnego i nadprzyrodzonego.  

W 2023 roku Plot Twist planuje dołączenie do grona spółek publicznych, notowanych na NewConnect. 

Obejrzyj: