Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts2 w czwartym kwartale br.!

W czwartym kwartale br. nastąpi premiera najnowszej odsłony snajperskiej serii autorstwa CI Games – Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Tytuł będzie dostępny w wersji na PC i konsole. Strategia spółki zakłada regularne wydawanie gier z segmentu AA/AA+, które są tworzone przez wewnętrzne zespoły we wsparciu zewnętrznych partnerów outsourcingowych. Dziś spółka wydawnicza z Grupy CI Games rozpoczęła emisję akcji, z której chce pozyskać około 4 mln zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój portfolio platformy.

– Mimo dużych premier, które co roku mają miejsce w czwartym kwartale, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contract 2 właśnie w tym okresie, z uwagi na nasze dotychczasowe doświadczenia. Poprzednią część gry wydaliśmy pod koniec listopada zeszłego roku i jesteśmy zadowoleni z wyników jakie osiągnęła – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 będzie dostępny w wersji na komputery stacjonarne i konsole. Premierę tytułu poprzedni kampania promocyjna, której rozpoczęcie planowane jest w sierpniu. Działania marketingowe będą skoncentrowane na kontynuacji sukcesu SGWC. Budżet gry będzie niższy niż w przypadku poprzedniej części.

Przyjęta przez CI Games strategia zakłada regularne wydawanie gier z segmentu AA/AA+, które są tworzone przez wewnętrzne zespoły spółki, we wsparciu zewnętrznych partnerów outsourcingowych. – Konsekwentnie realizujemy strategię, zgodnie z którą będziemy wydawać nasze gry bardziej regularnie – dodaje Marek Tymiński.

CI Games finalizuje rozmowy z bankiem na temat dalszego finansowania. Spółka przeszła już komitet kredytowy. Obecnie procedowane są szczegóły aneksu.

Jestem zadowolony z rozwoju CI Games, szczególnie w ostatnich kwartałach. Moje cele inwestycyjne w zakresie spółki są długoterminowe. Jednym z ważnym kowenantów dla banku jest utrzymanie przez ze mnie wszystkich obecnie posiadanych akcji CIG – informuje Marek Tymiński.

Dziś rozpoczęła się pierwsza transza emisji akcji spółki wydawniczej z Grupy CI Games – United Label. Środki finansowe zostaną przeznaczone na rozwój portfolio wydawniczego platformy. Spółka chce zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Obecnie dwa tytuły, z portfolio wydawniczego United Label: gra narracyjna Röki oraz RPG w stylu pixel art Eldest Souls, są w końcowych fazach produkcji. Ich premiery będą miały miejsce w tym roku.

– Cieszy mnie duży wzrost Wishlist w ostatnich dniach, to dobrze rokuje co do premier obu gier. Mam nadzieję, że inwestorzy to również docenią – mówi prezes CI Games.

Spółka rozwija dział produkcji gier w dwóch nowych lokalizacjach, gdzie trwają prace nad kontynuacją Lords of the Fallen. Dedykowany grze zespół liczy już 15 etatowych wysokiej klasy specjalistów, z których prawie wszyscy mają wieloletnie doświadczenie przy grach AAA. CI Games rozpoczęło także współpracę przy projekcie z zewnętrznymi partnerami outsourcingowymi. – Jestem zadowolony z postępów rekrutacji w dwóch nowych lokalizacjach – dodaje Marek Tymiński.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*