Prolog Motorcycle Mechanic Simulator 2021 notuje świetne oceny na platformie Steam!

Ponad 86 proc. pozytywnych ocen w 72 godziny po premierze zanotował prolog Motorcycle Mechanic Simulator 2021 z portfolia produkcyjnego Play2Chill. W tym czasie grę pobrało przeszło 52 tys. użytkowników platformy Steam. Peak graczy wyniósł ponad 640 osób. Premiera pełnej wersji gry na PC planowana jest w III kwartale 2021.

– Duże zainteresowanie prologiem Motorcycle Mechanic Simulator 2021 bardzo nas cieszy. W krótkim czasie gra zebrała aż 86 proc. pozytywnych ocen na Steam i znalazła się na liście New and trending. Ponad 1000 osób jednocześnie oglądało prowadzony przez nas live stream, a peak graczy wyniósł 643 osoby. W 72 godz. prolog pobrało ponad 52 tys. użytkowników – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – MMS 2021 to aktualnie najważniejszy tytuł w naszym portfolio. Pozytywne oceny są dla nas najlepszą motywacją do dalszej pracy nad pełną wersją tytułu, którego premierę planujemy w III kwartale br. – dodaje.

W styczniu spółka udostępniła darmowe demo projektu. Od początku roku zagrało w nie ponad 70 tys. osób. Obecnie demo nie jest już dostępne na platformie Steam. Współwydawcą tytułu jest PlayWay.

Scenariusz MMS zakłada tworzenie własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Gra kierowana jest przede wszystkim do fanów motoryzacji.

W prologu na graczy czeka m.in. system ręcznego malowania części, nowe typy motocykli, w tym także pojazd terenowy. W pełnej grze będzie również dostępna opcja swobodnej jazdy. W naszej grze będzie także kilka lokacji, w których będą mieściły się garaże, a w nich wiele ciekawych zadań – mówi Tomasz Róziecki.  

Punktem odniesienia dla koncepcji MMS 2021 jest Car Mechanic Simulator od Grupy PlayWay. Gra do tej pory zdobyła 94 proc. pozytywnych ocen użytkowników platformy Steam. Wersja na PC sprzedała się w nakładzie 1,6 mln sztuk.W MMS 21 gracz uzyskuje także możliwość projektowania i tworzenia własnego warsztatu, co nawiązuje do innego hitu grupy PlayWay – House Flipper. Tytuł ten przekroczył liczbę 1 mln. sprzedanych egzemplarzy.

– W MMS 2021 mamy szerokie pole do wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających możliwości gracza, np. wprowadzanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki – mówi prezes zarządu Play2Chill.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Gatunkiem, który stanowi główny segment działalności studia są symulatory.