Pyramid Games ogłasza datę premiery gry Dinosaur Fossil Hunter

Już 27 kwietnia 2022r. Dinosaur Fossil Hunter zadebiutuje na platformie Steam. Pyramid Games, notowany na rynku NewConnect producent gier wideo, ogłosił datę premiery tytułu w wersji na PC. Cena gry została ustalona na 19,99 USD. Gra jest w trakcie beta testów, dzięki zebranemu feedbackowi lubelskie studio może jeszcze przed premierą poznać nastroje graczy.

– Z wielką radością dzielimy się datą premiery gry Dinosaur Fossil Hunter. Już 27 kwietnia wszyscy zainteresowani tematyką dinozaurów, eksploracji i pracą nad skamieniałościami będą mieli okazję spróbować swoich sił w naszej grze w wersji na PC. Na początek tytuł udostępnimy na platformie Steam. Obecnie szlifujemy projekt i wprowadzamy ostatnie poprawki przed oficjalną premierą – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games. – Wiążemy ogromne nadzieje z tym tytułem i liczymy na dobre przyjęcie naszej produkcji w środowisku graczy. To tylko jedna z premier, którą planujemy w tym roku – dodaje Jacek Wyszyński.

W Dinosaur Fossil Hunter na graczy czeka przygoda, podczas której będą poszukiwać skamieniałości dinozaurów wykorzystując do tego różne narzędzia poszukiwawcze i wykopaliskowe. Rozgrywka umożliwia wcielenie się w rolę prawdziwego paleontologa podróżującego przez niezbadane obszary. Główne zadania to eksplorowanie zróżnicowanego środowiska, prowadzenie szczegółowych badań i kompletowanie całych szkieletów wymarłych stworzeń, które później można umieścić we własnym muzeum. W budowaniu dinozaurzego imperium pomogą graczowi m.in. samochód – główny środek transportu, detektor do lokalizowania i identyfikowania skamieniałości, tablet zawierający informacje na temat odkrytych gatunków, a także rozmaite narzędzia. Wraz z rozwojem postaci, gracz będzie mógł odblokować różne ułatwienia rozgrywki takie jak: nowe samochody, szybsze posługiwanie się narzędziami, drony transportowe czy nawigację.

Projekt można było wesprzeć na platformie Kickstarter, gdzie udało się zebrać ponad 360% zakładanej kwoty. Dzięki wsparciu backerów w grze pojawił się m.in. system dynamicznej pogody, więcej mechanik eksplorowania, tryb fotograficzny czy podwodne poszukiwanie i wydobywanie skamieniałości. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza.

Rozwój gry po premierze będzie kontynuowany, studio planuje aktualizacje gry, dodające m.in. nową mapę z kolejnymi gatunkami dinozaurów czy dostęp do Steam Workshop, gdzie gracze będą mogli prezentować własnoręcznie udekorowane muzea innym użytkownikom. Do gry planowane są również DLC z różnymi zawartościami wzbogacającymi rozgrywkę.

Liczba graczy, która do tej pory dodała tytuł do swojej wishlisty, wynosi ponad 90 tysięcy. Prolog do gry Dinosaur Fossil Hunter w ostatnich 30 dniach zebrał na Steam 92 proc. pozytywnych recenzji użytkowników.

Nadal trwają playtesty wersji beta wspomnianego tytułu. W pierwszej kolejności dostępy od Pyramid Games otrzymały osoby wspierające spółkę na Kickstarterze. Obecnie chęć udziału w playtestach Dinosaur Fossil Hunter wyraziło prawie 10 tysięcy graczy.

Karty Steam: https://store.steampowered.com/app/864700/Dinosaur_Fossil_Hunter__Symulator_Paleontologa/  

https://store.steampowered.com/app/1339460/Dinosaur_Fossil_Hunter_Prologue/

***

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy – gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.