Red Dev Studio zapowiada konsolową wersję Powertris – tytuł zadebiutuje na Nintendo Switch 1 października

Red Dev Studio – notowany na NewConnect producent gier dedykowanych na PC i urządzenia mobilne – zapowiada nową konsolową wersję jednego ze swoich tytułów. Już 1 października tego roku w wersji na Nintendo Switch swoją premierę będzie miał Powertris. Wcześniej, 24 września, studio udostępni preorder gry. Rozgrywka zręcznościowo-logiczna z gatunku ,,spadające klocki’’ do tej pory występowała w wersji mobilnej. Rolę wydawcy tytułu pełni No Gravity Games. Spółka konsekwentnie realizuje strategię intensyfikacji poszerzania ,,wachlarza’’ produkcyjnego.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy najnowszą konsolową wersję jednego z naszych tytułów – Powertis. Tak jak w przypadku kilku pozostałych naszych projektów, Powertris jest propozycją dla fanów gier konsolowych z gatunku rozgrywek zręcznościowych. – mówi Wojciech Sypko, prezes Red Dev Studio. – Do tej pory tytuł dostępny był w wersji mobilnej dedykowanej systemowi iOS i Android. – dodaje.

Powertris to gra zręcznościowo-logiczna typu “spadające klocki”, będąca kreatywnym połączeniem dwóch kultowych gier, jakimi są Tetris i Pipemania. Zadaniem gracza jest uniknięcie zasypania planszy spadającymi bloczkami poprzez odpowiednie ich rozmieszczanie. Bloczki, które utworzą połączenie pomiędzy gniazdkami znajdującymi się w naprzeciwległych ścianach planszy są usuwane z pola gry. W produkcji występuje kilka rodzajów bloczków, w tym trzy specjalne.

Przedsprzedaż gry ruszy już 24 września br., a premiera produkcji, dedykowanej na konsole Nintendo Switch, odbędzie się 1 października. Wydawcą Powertris jest No Gravity Games.

Kolejnym tytułem z serii mniejszych gier logiczno – zręcznościowych będzie Space Shift, będący przeniesieniem klasycznej dwuwymiarowej gry Sokoban na planszę trójwymiarową. Zakończenie prac nad grą nastąpi w bieżącym miesiącu.

Projekty spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Steam, App Store, Google Play i Nintendo. Jednocześnie sprzedaż konsol Nintendo Switch wzrosła w okresie kwiecień-czerwiec br. o blisko 170 proc. r/r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*