Rover Mechanic Simulator od Pyramid Games debiutuje na Nintendo Switch

Cena gry wynosi 11.99 USD. Przez kolejne dwa tygodnie sprzedaży nabywcy tytułu na Switch otrzymają 30 proc. zniżkę.

Miłośnicy Nintendo Switch od dziś mogą zagrać na swojej konsoli w Rover Mechanic Simulator. Producentem gry jest Pyramid Games – studio notowane na rynku NewConnect. Produkcja na platformie Steam posiada około 90% pozytywnych recenzji, a jej cena wynosi 11.99 USD. Przez najbliższe 14 dni  kupujący wersję Switch otrzymają 30 proc. zniżkę. Gra pozwala graczom przenieść się na Marsa, gdzie ich najważniejszym zadaniem jest naprawa łazików marsjańskich. Za port na konsole odpowiada ConsoleWay, a rolę wydawcy pełni Ultimate Games.

Rover Mechanic Simulator na Nintendo Switch to istotne wydarzenie w „życiu” projektu. Wierzę, że fani japońskiej konsoli z chęcią sięgną po tę propozycję. Od momentu premiery gry na PC w 2020 roku, tytuł cieszy się ciągłym zainteresowaniem. Liczymy, że rozszerzenie dystrybucji o nową platformę umożliwi nam jeszcze większą sprzedaż tej gry – mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Wydawcą gry jest notowana na głównym rynku GPW spółka Ultimate Games. Jej przedstawiciele podkreślają, że do graczy trafił wysokiej jakości produkt, który spełni ich oczekiwania. Port konsolowy produkcji przygotowało ConsoleWay.

Oddajemy w ręce graczy najnowszy projekt wydawniczy Ultimate Games. Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego gry, a nasza współpraca z Pyramid Games przebiegła bardzo pozytywnie – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games. – Gra do tej pory była dostępna na PC, od niedawna także na konsolach PlayStation i Xbox. Mamy nadzieję, że Rover Mechanic Simulator na Nintendo Switch, podobnie jak na pozostałych platformach będzie chętnie wybieranym przez graczy tytułem – dodaje Mateusz Zawadzki.

W Rover Mechanic Simulator gracze wcielają się w rolę inżynierów, którzy muszą zmierzyć się z awariami i innymi przeszkodami powstałymi na skutek udziału łazików w misjach realizowanych na Marsie. Do ich głównych zadań należy naprawa kosmicznych pojazdów. Wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności i rozwojem kompetencji, realizują projekty o zróżnicowanym poziomie trudności. Gra stanowi połączenie elementów edukacyjnych z relaksującą rozgrywką.

Graficy pracujący nad tytułem poświęcili wiele czasu na analizę dokumentacji technicznej rzeczywistych pojazdów NASA, aby móc jak najlepiej oddać ich wygląd. Dzięki temu wyróżnikiem gry jest duży stopień realizmu. Symulator oferuje kilka rodzajów łazików: Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit, a także śmigłowiec-dron Ingenuity. Natomiast DLC do gry na PC zawiera kolejny pojazd, czyli słynny łazik Perseverance.

Aktualne oceny graczy świadczą o tym, że gra spełnia ich oczekiwania i przyciąga ich uwagę. Rozwój Rover Mechanic Simulator o kolejne platformy wynika więc ze sporego zainteresowania grą. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać ten trend. Ten projekt to niewątpliwie unikat na rynku gier – podsumowuje Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Rover Mechanic Simulator

Trailer:https://youtu.be/lywJdc8vgP0

Karta gry na Switch: https://www.nintendo.com/store/products/rover-mechanic-simulator-switch/

Karta gry na Steam:https://store.steampowered.com/app/864680/Rover_Mechanic_Simulator/

Karta gry na XBOX: https://www.xbox.com/en-us/games/store/rover-mechanic-simulator/9n6chh3kgn3r

Karta gry na PlayStation: https://store.playstation.com/pl-pl/concept/10003629/

***

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy – gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.