Ruszają zapisy na akcje Vixa Games SA!

Dziś rozpoczęły się zapisy na akcje oferowane w ramach pierwszej oferty publicznej Vixa Games SA, dewelopera gier na konsole i komputery stacjonarne. W ramach IPO inwestorzy mogą nabyć 183 375 nowo emitowanych akcji zwykłych na okaziciela serii C. Cenę emisyjną ustalono na 16,36 zł za jedną akcję. Spółka chce pozyskać od inwestorów do 3 mln zł, głównie na sfinansowanie nakładów związanych z produkcją obecnych i przyszłych gier studia. Zapisy potrwają do 29 listopada. W przyszłym roku Vixa Games chce zadebiutować na NewConnect.

– Właśnie rozpoczęliśmy zapisy na nowo emitowane akcje serii C. Zapraszamy inwestorów, którzy interesują się rynkiem gier wideo, do zapoznania się z Dokumentem Informacyjnym spółki, zamieszczonym w zakładce Oferta Publiczna na naszej stronie: vixagames.com. Od kilku dni prowadzimy spotkania z potencjalnie nowymi akcjonariuszami, na których opowiadamy o naszej dotychczasowej działalności i strategii rozwoju. W przyszłym roku mamy plany dołączenia do grona spółek notowanych na NewConnect – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

W ramach trwającej Oferty, inwestorzy mogą nabyć 183 375  nowych akcji zwykłych na okaziciela serii C, po cenie 16,36 zł za jedną akcję. Pozyskane od inwestorów środki, w większości zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier oraz dokończenie obecnych projektów z portfolio spółki, a także powiększenie zespołu deweloperskiego. Zapisy na akcje oferowane potrwają do 29 listopada br. Szczegóły dostępne są na stronie: Oferta Publiczna – Vixa Games

– Do końca 2023 roku planujemy mieć w swoim portfolio co najmniej sześć produkcji z segmentu indie premium. Obecnie zespół pracuje nad Dino Galaxy Tennis oraz The Crackpet Show, których premiery zaplanowaliśmy kolejno – w 2021 i 2022 roku. Gry ukażą się w wersjach na konsole i PC. W 2023 roku planujemy premiery Horrorchero i Caravan – dodaje Juliusz Mićko.

The Crackpet Show, czyli kreskówkowa gra z gatunku roguelite, od 16 grudnia będzie dostępna w trybie wczesnego dostępu na platformie Steam. Gra zaoferuje rozgrywkę opartą na współpracy pomiędzy graczami. Uczestnicy postapokaliptycznego turnieju, transmitowanego w mediach w formie show, będą musieli stawić czoła niezliczonym hordom wrogów, by zdobyć popularność i sławę wśród widzów.

Jeszcze w tym roku spółka rozpocznie produkcję dwóch nowych tytułów: Caravan i Horrorchero.
W pierwszym z nim, zadaniem gracza będzie budowa i rozwój tytułowej karawany pojazdów. Gra jest silnie inspirowana filmami z serii Mad Max. Drugi projekt rozegra się w mrocznym klimacie, znajdzie się tam sporo nawiązań do kultowych dzieł grozy np. The Thing, czy twórczości H.P. Lovecrafta. 

– W pierwszym kwartale 2022 roku premierę będzie miała gra Dino Galaxy Tennis w wersji na popularną, japońską konsolę – Nintendo Switch. Wydawcą tytułu na Switcha zostało Forever Entertainment, jeden z największych wydawców gier na japońską konsolę. Port gry został już ukończony, testy i prace lokalizacyjne są na finiszu. Projekt niebawem zostanie wysłany do certyfikacji – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

Najpopularniejszymi obecnie tytułami z portfolio spółką są Jumping Joe oraz Love Colors.