SimFabric rozpoczyna pracę nad baśniowym symulatorem – Garden of Magic Mushroom – kierowanym do młodszych graczy

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, rozpoczął pracę nad nową grą z gatunku symulator, pod nazwą Garden of Magic Mushroom. Tytuł kierowany do młodszego odbiorcy stylistycznie będzie nawiązywał do takich przebojów jak Minecraft czy Super Mario 3D World. Premiera gry planowana jest na początek 2021 roku. W czerwcu Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka rozpoczęła już wewnętrzne przygotowywania do zmiany rynku notowań.

– Garden of Magic Mushroom to nasz kolejny projekt z gatunku symulatorów, w którym się specjalizujemy. W przeciwieństwie do dotychczasowych produkcji, odbiorcami  naszej najnowszej gry będą młodsi gracze. W ten sposób sprawdzimy zainteresowanie tej grupy odbiorców i zbadamy potencjał takich tytułów. Na bieżąco szukamy nowych rozwiązań, aby jak najbardziej wzbogacić nasze portfolio oraz docierać do jak najszerzej bazy odbiorców – informuje Julia Leszczyńska, prezes Zarządu SimFabric.  – Nasz symulator z pewnością docenią także miłośnicy gier z gatunku symulatorów, city builderów oraz gier eksploracyjnych z elementami zagadek i przygody.

Garden of Magic Mushroom będzie rozgrywany w baśniowych światach. Stylistycznie gra przypominać będzie takie klasyki jak Super Mario 3D World czy Minecraft. Premiera tytułu planowana jest w 2021 roku. Symulator w pierwszej kolejności zostanie udostępniony w wersji na komputery PC/Mac, docelowo trafi na konsole nowej generacji: Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Działalność SimFabric koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek.  W bieżącym roku SimFabric planuje wydać siedem produkcji własnych, z których sześć będzie symulatorami: Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village, Mushrooms: Forest Walker, Flipper Mechanic i House Designer. Szóstą produkcją jest horror-psychologiczny tworzony na podstawie prozy amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta i stworzonej przez niego mitologii Cthulhu, pod tytułem Cthulhu: Books of Ancients.

W maju SimFabric powołała firmę zależną – MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PlayWay, drugim kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile.

26 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualna wartość rynkowa SimFabric wynosi obecnie ponad 580 mln zł. Spółka działa na rynku od czterech lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*