SimFabric z wysoką dynamiką wzrostu przychodów r/r

Prawie pięciokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży w ujęciu rok do roku wypracował w drugim kwartale SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z Grupy PlayWay. Od stycznia do czerwca łączne przychody spółki przekroczyły 3,1 mln zł netto, z czego tylko w drugim kwartale firma wypracowała prawie 1,9 mln zł przychodów. Zysk netto w pierwszym półroczu wyniósł 0,13 mln zł, co stanowi ponad 80 proc. więcej wobec wyniku uzyskanego przez spółkę w drugim kwartale 2019 roku. Krokiem milowym w historii rozwoju studia był debiut na rynku NewConnect, który odbył się w kwietniu br. W tym samym miesiącu studio podpisało największy w swojej historii kontrakt z austriackim koncernem Koch Media GmbH opiewający na kwotę około 8 mln zł. Na koniec drugiego kwartału SimFabric zajęło szóstą pozycję pod względem kapitalizacji spośród wszystkich spółek notowanych na tzw. małym rynku warszawskiej Giełdy.

– Z dużą satysfakcją przekazaliśmy dziś inwestorom raport finansowy. Wyniki, które SimFabric osiągnęło w drugim kwartale są dla nas potwierdzeniem, że objęta przez nas strategia jest słuszna, a jej efektem jest dynamiczny wzrost spółki. Przychody netto ze sprzedaży na poziomie 1,9 mln zł są kilkukrotnie wyższe w zestawieniu do tych, które wypracowaliśmy w analogicznym okresie ubiegłego roku. W drugim kwartale zysk netto wyniósł 0,13 mln zł, a w całym półroczu prawie 0,32 mln zł – informuje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric SA – Warto podkreślić, że zaledwie po trzech miesiącach od debiutu naszej spółki na NewConnect inwestorzy, którzy nam zaufali, mogli liczyć na 25-krotny zwrot zainwestowanych środków. Zgodnie z deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Podpisanie największego dotychczas kontraktu z koncernem Koch Media GmbH znacząco przyspieszyło ten proces. Umowa pozwoliła nam także uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej – dodaje Julia Leszczyńska.

Przedmiotem wspomnianej umowy z Koch Media GmbH jest przeniesienie 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric na biznesowego partnera oraz wydania ich przez koncern na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W planach jest również przeportowanie gier na konsole nowej generacji PS5 oraz Xbox Series X.

– Warto podkreślić, że jeżeli weźmiemy pod uwagę sumę odliczenia – ujemną kwotę zmiany produktów, wynikającą z rozpoczęcia sprzedaży gier, która zmniejszyła zysk realny o prawie 1,7 mln złotych, to zobaczymy, że realny zysk w drugim kwartale wyniósł prawie 2 mln złotych, co dokładnie w takiej sumie jest odzwierciedlone w stanie środków pieniężnych na koniec drugiego kwartału. Równie istotne jest spojrzenie na przychody brutto ze sprzedaży w drugim kwartale, które bez księgowego odliczenia ujemnej zmiany produktów po sprzedaży gier, wyniosły realnie 3,6 mln zł, a za pierwsze pół roku 4,3 mln zł. To prawie dwa razy tyle co za cały zeszły rok.  Jesteśmy dopiero na półmetku 2020 roku, który pod względem wyników finansowych zapowiada się w SimFabric rekordowo – dodał Emil Leszczyński Przewodniczący Rady Nadzorczej.

SimFabric, w drugim kwartalne br. kontynuowała działania związane z realizacją Strategii Zrównoważonego Rozwoju, opierającej się na kilku podstawowych filarach: portowaniu, produkcji gier własnych oraz projektach badawczo-rozwojowych.Powołanie spółki zależnej, MobileFabric S.A., której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne, stanowi kolejny fundament wspomnianej strategii. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PlayWay, kolejnym kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile. Piątym filarem Strategii Zrównoważonego Rozwoju jest produkcja gier na urządzenia wirtualnej rzeczywistości – gogle VR. Projekty w tym zakresie będą realizowane w nowo powołanej spółce VRFabric S.A.– Dzięki konsekwentnej realizacji założeń przyjętych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju, od początku roku odnotowaliśmy wzrost przychodów w spółce na poziomie 163 proc rok do roku. Zakładamy, że przy utrzymaniu takiej dynamiki wzrostu wyniki te z końcem roku będą jeszcze lepsze – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric S.A. – Przed nami trzeci i czwarty kwartał, które w branży gier, pod względem zaplanowanych premier i prognozowanych przychodów są z reguły najbardziej obiecujące. W najbliższych miesiącach zamierzamy również skoncentrować się na działalności w obszarze badawczo-rozwojowym. W planach mamy rozpoczęcie projektu Centrum Badawczo-Rozwojowego, na realizację którego złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na łączną sumę 25 mln zł. O szczegółach tych działań będziemy informowali na bieżąco – podsumowuje Emil Leszczyński.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*