Słowiański mit Baby Jagi ożywa w BLACKTAIL – THE PARASIGHT zaprezentowało na IGN Summer of Gaming 2021 trailer swojej debiutanckiej gry!

Podczas prestiżowego wydarzenia branżowego IGN Summer of Gaming 2021, które jest częścią E3, największej imprezy gamingowej na świecie – krakowskie studio THE PARASIGHT  – ogłosiło tytuł swojej pierwszej autorskiej gry z gatunku story-driven action-adventure 3D FPP oraz pokazało szerokiej publiczności zwiastun projektu. Tytuł, pozwoli odkryć graczom mistyczny, nieznany świat, inspirowany słowiańskimi baśniami i wierzeniami.

Trailer: https://youtu.be/1_zlT1SB-sE 

– Za nami pierwsza światowa odsłona BLACKTAIL – autorskiego projektu THE PARASIGHT. Możliwość udziału i zaprezentowania efektów naszych dotychczasowych działań na jednej z najważniejszych imprez w branży – IGN Summer of Gaming 2021 – postrzegamy jako duże wyróżnienie. Cieszymy się, że zapowiedź gry trafiła do szerokiego grona odbiorców – nieustannie szukamy nowych, oryginalnych sposobów kształtowania narracji i myślę, że jest ona bardzo solidnym fundamentem dla przyszłej komunikacji wokół projektu. Kanały IGN mają miliony subskrybentów, co daje szeroką ekspozycję na nasz projekt. Opinie, które otrzymaliśmy są bardzo pozytywne. – mówi Bartosz Kaproń, prezes zarządu THE PARASIGHT.  –Dodatkowo warto wspomnieć, że w tym roku IGN Summer of Gaming jest częścią E3 – najważniejszej corocznej wystawy przemysłu gier komputerowych na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby gra przejawiała wysoką jakość i nietuzinkową  fabułę. – dodaje Bartosz Kaproń.

BLACKTAIL to pierwszoosobowa gra akcji od THE PARASIGHT, w której na własnej skórze doświadczysz wydarzeń leżących u źródeł klasycznej słowiańskiej opowieści o Babie Jadze. Dynamiczna walka łukiem splata się z intensywną i angażującą narracją. Zmierz się z mroczną tajemnicą zaginionych przyjaciół i napisz własną legendę, stając się opiekunką lasu lub postrachem wszystkich nieostrożnych dzieci.

     – W naszych projektach dążymy do osiągnięcia stanu równowagi pomiędzy rozbudowaną rozgrywką, a bogatym doświadczeniem narracyjnym. W BLACKTAIL bardzo dużo uwagi poświęcamy budowaniu baśniowego, mitycznego świata, w którym gracze będą mogli pozostać z nami na dłużej. Bohaterka gry, szesnastoletnia Yaga, zostaje oskarżona o czary i wygnana z osady. Jej jedynym wyjściem jest ruszenie tropem dzieci rzekomo porwanych przez żyjącą w lesie wiedźmę. W trakcie swojej podróży Yaga będzie musiała dokonać trudnych wyborów, które wpłyną na rozgrywkę. Stoczy też walkę z przeciwnikami – w tym celu sięgnie po łuk i włoży zaklętą rękawicę. – dodaje Bartosz Kaproń.

Zespół THE PARASIGHT składa się z doświadczonych twórców gier, którzy zdobyli swoje szlify w branży, pracując nad takimi grami, jak Layers of fear, Observer, Layers of Fear 2, Blair Witch i The Medium.

Śledź produkcję BLACKTAIL na :

Twitter
Facebook
Instagram
Discord