STX Next i CoderDojo zapraszają na spotkania z technologiami

Największy software house w Europie, firma STX Next, razem z Fundacją CoderDojo rozpoczęły współpracę, w ramach której dzieci i młodzi ludzie zainteresowani nowymi technologiami, mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z nauki programowania. Celem inicjatywy jest krzewienie wzmacniania kompetencji cyfrowych w społeczeństwie, przekazywanie wiedzy i narzędzi niezbędnych do poszerzania horyzontów, kreowania własnej ścieżki kariery i rozwijania technologicznych pasji wśród młodego pokolenia. Warsztaty odbywają się co dwa tygodnie pod okiem profesjonalnych trenerów w łódzkim biurze firmy.

– InicjatywaCoderDojo i STX Next to spotkania z technologiami. Nasi kursanci zajmują się przede wszystkim programowaniem, ale mają także do czynienia z zagadnieniami z zakresu elektroniki i robotyki. Podczas spotkań dążymy do tego, żeby dzieci same wymyślały sobie kolejne cele do osiągnięcia i sukcesywnie je realizowały. Co dwa tygodnie, w godzinach od 17:00 do 19:00, pod okiem profesjonalnych trenerów, dzieci i rodzice poznają korzyści płynące z nauki kodowania. Uczestnicy oprócz rozwijania stymulowania logicznego myślenia, dzięki pracy w grupie, uczą się ponadto efektywnego zarządzania czasem, dzielenia zadaniami i pracy zespołowej – tłumaczy Maciej Dziergwa, Prezes STX Next.

Spotkania prowadzą wolontariusze z fundacji CoderDojo, STX Next odpowiada za zaplecze logistyczno-organizacyjne. Nad komfortem i bezpieczeństwem pracy czuwa gospodarz z STX-a. Warunkiem udziału w zajęciach jest dostarczenie pisemnej zgody (dla osób w wieku 13-18 lat) bądź w przypadku kursantów, którzy nie ukończyli 13 roku życia, konieczna jest obecność rodzica.

– Dynamicznie zmieniający się i podążający w innowacyjnym kierunku rynek pracy, stawia przed nami nowe wyzwania. Statystyki dowodzą, że największe zapotrzebowanie wśród poszukiwanych pracowników dotyczy stanowisk specjalistycznych związanych ściśle z branżą IT. Dlatego też z entuzjazmem angażujemy się w projekty, których celem jest stawianie na kompetencje przyszłości. Nasze działania są dowodem na to, że nie trzeba inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy, by rozwijać swoje pasje, a dzięki temu, w przyszłości, obrać ścieżkę kariery związaną z programowaniem – podsumowuje Maciej Dziergwa.