Toolboy z Art Games Studio debiutuje na Nintendo Switch

Toolboy, przygodowa gra platformowa w starym stylu, inspirowana klasycznymi platformówkami zadebiutuje 22 października br. na konsoli Nintendo Switch. Wydawcą tytułu jest Art Games Studio, producentem Majestic Twelve. Docelowo planowane jest również wydanie gry w wersji na komputery stacjonarne.

– Z satysfakcją dzielimy się informacją o wyznaczeniu daty premiery kolejnego projektu z naszego portfolio wydawniczego na konsolę Nintendo Switch. Toolboy to zręcznościowa gra stworzona na wzór starych produkcji z tego gatunku. W sprzedaży ukaże się już 22 października br. Mamy nadzieję, że historia tytułowego robota naprawczego, który wypełnia swoją misję na jednej z planet brudnego przemysłu, wciągnie niejednego entuzjastę tak ujętej formy rozrywki – mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio. –Posiadamy wyłączne prawa do wydania i komercjalizacji gry na Switch i PC. Dzięki temu uzyskaliśmy szerszy zakres możliwości promocyjnych wynikający z bycia wyłącznym wydawcą – dodaje.

Historia tytułowego bohatera, którym jest Toolboy, zaczyna się w wolny weekend, w który zamiast udać się na mecz Speedball’a musi przyjść do pracy aby naprawić usterkę na jednym z poziomów korporacyjnej instalacji. Przez przypadek odkrywa spisek zarządu dotyczący projektu związanego z departamentem mocy. Spiskowcy orientują się, że są podsłuchiwani i zaczynają pogoń za bohaterem. Toolboy rusza w ucieczkę rozwiązując po drodze kolejne zagadki i odkrywając kolejne szczegóły spisku. Z czasem zyskuje kolejne umiejętności, tzw. supermoce. Posiada także „sprzymierzeńca” – stary odłączony od głównego systemu komputer. Toolboy porozumiewa się z nim dostając kolejne wskazówki.

– Gracz, który wcieli się w postać głównego bohatera, na pewno w czasie rozgrywki nie będzie narzekał na brak dynamiki. Twórcy przygotowali szereg urozmaiceń, które pomogą mu w ucieczce. Super bieg, wykorzystanie drona, magnetyczne moce czy pilot, który pozwala na sterowanie niektórymi urządzeniami zmieniając ich kierunek ruchu, to tylko niektóre z udogodnień, z których będzie mógł skorzystać Toolboy. To czy tak się stanie, zależy tylko od zwinności, czujności i refleksu sterującego postacią – komentuje Jakub Bąk.

Toolboy ukaże się również w wersji na PC.