Treasure Hunter Simulator od DRAGO entertainment również na Nintendo Switch!

Treasure Hunter Simulator z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment już wkrótce zadebiutuje na Nintendo Switch. Za porting i wydanie gry w wersji na japońską konsolę będzie odpowiadała spółka powiązana z Forever Entertaiment – UF Games. Symulator poszukiwacza skarbów od grudnia 2018 roku jest dostępny na PC. W czerwcu twórcy tytułu zapowiedzieli udostępnienie projektu także na platformie Sony i Microsoftu. Portem Treasure Hunter Simulator w tych wersjach zajmuje się MD Games.

– Kontynuujemy przyjętą strategię tworzenia symulatorów i gier średniobudżetowych. Jednocześnie staramy się zapewnić naszym projektom dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, którzy uwielbiają symulacje. Przykładem jest Treasure Hunter Simulator, który wprowadziliśmy do sprzedaży na platformie Steam pod koniec 2018 roku. Już w pierwszej dobie sprzedaży gra zwróciła nam wszystkie koszty, które zainwestowaliśmy w jej produkcję. Liczymy, że podobne zainteresowanie wzbudzą wersje konsolowe, dlatego już w czerwcu zapowiedzieliśmy udostepnienie symulatora poszukiwacza skarbów na PlayStation 4 i Xbox One. Za ten proces odpowiada MD Games, spółka zależna Movie Games. Teraz szykujemy także wydanie gry na Nintendo Switch – mówi Joanna Tynor, prezes studia DRAGO entertainment.

Wydawcą Treasure Hunter Simulator w wersji na japońską konsolę będzie jeden z wiodących publisherów na Switch, spółka Forever Entertainment oraz powiązana z nią firma – UF Games. Ta ostatnia zajmie się także portem gry.

Treasure Hunter Simulator to gra przygodowa, która pozwala odkrywać zaginione skarby. Podczas swojej podróży do wielu tajemniczych zakątków świata, gracz za pomocą wykrywacza metalu odnajduje cenne artefakty oraz poznaje ich historię. Może je zachować lub umieszczać na aukcjach, aby w zamian uzyskać lepszy sprzęt przydatny przy odkrywaniu nowych znalezisk.

W lipcu DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. W nadchodzących tygodniach krakowskie studio planuje przeprowadzenie oferty publicznej.  Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. Na przełomie Q3 i Q4 DRAGO entertainment chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.

Spółka obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów dla Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Jednocześnie zespół pracuje także nad dużą produkcją typu FPS/survival z głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym – Red Frost (roboczy tytuł FrostFall). Demo gry jeszcze w tym roku zostanie udostępnione w sklepie Steam. Od stycznia gra znajduje się w rankingu Steam TOP Wishlist. Premiera Red Frost we wczesnym dostępie planowana jest w 2021 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*