Truck Mechanic: Dangerous Paths od Atomic Jelly zadebiutuje na Steam w II kwartale 2021 roku

Truck Mechanic: Dangerous Paths, projekt Atomic Jelly SA – producenta i wydawcy gier z grupy PlayWay –  zadebiutuje na Steam w Q2 2021. To produkcja hybrydowa, łącząca w sobie kilka gatunków gier. Głównym elementem tytułu jest praca mechanika oraz jazda ciężarówką po niebezpiecznych trasach Ameryki Południowej. Spółka nie wyklucza wcześniejszego udostępnienia darmowego prologu gry. Współwydawcą projektu jest PlayWay. Truck Mechanic: Dangerous Paths to trzeci tytuł z portfolio produkcyjnego spółki. Do tej pory studio wydało Project Remedium oraz 303 Squadron: Battle of Britain. Atomic Jelly SA liczy na debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Truck Mechanic: Dangerous Paths to najnowsza propozycja od Atomic Jelly. Gra fabularna z gatunku symulatorów jest także produkcją hybrydową łączącą w sobie kilka gatunków –  To jednocześnie zaawansowany symulator mechanika samochodowego, z naciskiem na wierne odtworzenie budowy ciężarówki Ził-130, z drugiej strony gra eksploracyjna z wątkami fabularnymi, w której gracz będzie pokonywał trudne i niebezpieczne drogi Ameryki Południowej. Aby dotrzeć do celu będzie musiał pamiętać o częstym odwiedzaniu warsztatu oraz że istnieje wiele dróg prowadzących do celu – mówi Bartosz Rakowski, prezes Atomic Jelly SA.– Premierę gry planujemy  w Q2 2021 roku. Termin ten uzależniamy m.in. od zebrania wcześniejszego feedbacku od graczy, na którego podstawie sprawdzimy jak dużo aktualizacji i zmian oczekują użytkownicy. Na początku roku rozważymy także udostępnienie darmowego prologu gry –  dodaje.

W Truck Mechanic: Dangerous Paths gracz będzie miał za zadanie naprawiać i modyfikować ciężarówki w rozbudowanym trybie mechanika, co stanowi główne narzędzie w skutecznym pokonywaniu założonych zadań. W sytuacji awarii gracz wyjdzie z kabiny, usunie przeszkody, sprawdzi stan techniczny pojazdu i wykona niezbędne naprawy korzystając z tego co ma aktualnie pod ręką. Produkcja zawierać będzie między innymi system uszkodzeń pojazdu, a także możliwość odzyskiwania części z wraków innych samochodów i tworzenia zamienników na trasie, czy zróżnicowane przeszkody terenowe.

Środki na produkcję gry pochodzą z zeszłorocznej kampanii crowdfundingowej, podczas której spółka pozyskała od inwestorów łącznie ponad 2,4 mln zł.

Gra zostanie wydana przez PlayWay i Atomic Jelly, które posiada prawa wydawnicze do wszystkich swoich tytułów.

Truck Mechanic: Dangerous Paths to trzeci tytuł z portfolio produkcyjnego spółki. W 2017 roku spółka wydała Project Remedium, a rok później 303 Squadron: Battle of Britain. Oprócz produkcji gier, spółka działa także w portingu gier, a także rozwija swoją działalność wydawniczą. Obecnie spółka pełni rolę wydawcy oraz pomaga w udoskonaleniu i ukończeniu symulatora naprawy promów i stacji kosmicznych – Space Mechanic Simulator. To symulator kosmicznego mechanika skoncentrowany na naprawie promów i stacji kosmicznych. Akcja gry odbywa się na Marsie, Ziemi i Księżycu. Producentem gry jest Tomas Jelonek Studio.

Strategia spółki zakłada wydawanie 1-2 średniobudżetowych gier rocznie, z czego produkcja przynajmniej 1 gry będzie samodzielna. Jednocześnie studio zamierza także wydawać swoje produkcje, dedykowane na popularne konsole tj. Nintendo Switch, PlayStation, czy Xbox.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/995680/Truck_Mechanic_Dangerous_Paths/