Ultimate Games i 3T Games prezentują zapowiedź największego projektu w Grupie Kapitałowej – Ultimate Hunting!

Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wspólnie ze swoją spółką zależną – 3T Games, udostępnił pierwszą zapowiedź symulatora polowań – Ultimate Hunting. Szacowany budżet gry wynosi od 3 do 5 mln zł, co czyni ją najdroższą produkcją w Grupie Kapitałowej Ultimate Games. Tytuł na PC, w trybie Early Access, będzie dostępny w 2022 roku. Docelowo gra zostanie wydana na konsole oraz urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości (VR).

Ultimate Hunting to realistyczny symulator polowań, skierowany do fanów gier outdoor, adventure & hunting. Aktualnie na rynku nie mamy zbyt wielu produkcji tego typu. UH to nasz priorytetowy projekt, który ma konkurować bezpośrednio z popularnym tytułem – The Hunter: Call of the Wild. PC-towa wersja gry przyniosła jej twórcom ponad 100 mln zł przychodu. To dowód na to, że tematyka polowań ma swoją szeroką grupę odbiorców, a rynek oczekuje takich projektów. Zakładamy, że Ultimate Hunting będzie najbardziej kompleksowym i rozbudowanym symulatorem polowań jaki powstał w ciągu kilku ostatnich lat – mówi Rafał Jelonek, COO Ultimate Games.

W Ultimate Hunting gracz wcieli się w trapera, który podczas podróży po odległych zakątkach świata będzie wykonywał zadania dotyczące poznawania lokalnej flory i fauny oraz polowania na wyjątkowe gatunki zwierząt występujące tylko na danej mapie. Dodatkowo gracz będzie mógł eksplorować dowolnie tereny i docierać do ciekawych miejsc, które pozwolą mu poznać zwyczaje zwierząt i udoskonalić swoje umiejętności tropicielskie w tzw. trybie free-hunt. W trybie Early Acces, którego udostępnienie planowane jest na 2022 rok, gracz będzie miał do dyspozycji rezerwat afrykański i amerykański.

Ultimate Hunting to bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga od nas sporego nakładu pracy, czasu, wiedzy, konsultacji oraz budżetu. Szacujemy, że produkcja tytułu wyniesie między 3, a 5 mln zł. To obecnie najdroższa gra w Grupie Kapitałowej Ultimate Games. Idea rozgrywki jest zbliżona do Ultimate Fishing Simulator, z tą różnicą, że zostanie przeniesiona do środowiska lądowego. Co ważne, Ultimate Hunting, oprócz wersji na PC, będzie także dostępny na konsolach i urządzeniach virtual reality. Na rynku nie ma projektu AA/AAA, który oferuje graczom wcielenie się w rolę myśliwego w wirtualnej rzeczywistości. To na pewno wyróżnik naszej gry – dodaje Rafał Jelonek.

Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4. W celu podniesienia jakości projektu, przed jego pełną premierą Spółka nie wyklucza przeniesienia Ultimate Hunting na silnik Unreal Engine 5.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*