Vampire: The Masquarade – Coteries of New York w nowych wersjach językowych na platformie Steam!

Pecetowa wersja gry Vampire: The Masquarade – Coteries of New York od Draw Distance, niezależnego producenta i wydawcy gier wideo, została wzbogacona o nowe wersje językowe: francuską, oraz portugalską-brazylijską. Na początku przyszłego roku tytuł będzie także dostępny w języku rosyjskim. Gra na licencji Paradox Interactive zadebiutowała na platformie Steam w grudniu ub. roku. W dniu premiery Vampire: The Masquarade – Coteries of New York zajęła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów.

Fabuła tytułu od Draw Distance rozgrywa się w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. Gracz wciela się w rolę jednego z trzech wampirów i podejmuje walkę o władzę w Nowym Yorku. Jego wybory i ruchy decydują o przebiegu akcji i zakończeniu gry. Vampire: The Masquarade – Coteries of New York dostępna jest w wersjach na PC, Mac, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra do tej pory była dostępna po angielsku. Aktualnie, w serwisie Steam tytuł został dodatkowo udostępniony w języku francuskim i portugalskim-brazylijskim, a na początku kolejnego – pojawi się także w języku rosyjskim. Draw Distance planuje rozwój nowych wersji językowych na kolejne platformy w 2021 roku.

–  Jesteśmy zadowoleni z odbioru naszej autorskiej produkcji Vampire: The Masquarade – Coteries of New York , która bardzo szybko znalazła się wśród bestsellerów. Dzięki popularności gry na rynku globalnym w niecały tydzień odzyskaliśmy wszystkie koszty produkcji i marketingu poniesione na ten projekt. Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie tytułem, również wśród graczy obcojęzycznych, rozwijamy grę na platformie Steam o dodatkowe wersje językowe: francuską, portugalską-brazylijską i rosyjską. Dwie wersje są już dostępne, trzecią – wprowadzimy na początku 2021 roku. Początkowo nowości obejmą platformę Steam, rozwój o kolejne planujemy w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom gra zyska jeszcze większą rzeszę fanów – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu spółki Draw Distance.

W sierpniu br. Draw Distance podpisało umowę z Humble Bundle, jedną z najpopularniejszych gamingowych usług abonamentowych na świecie, w wyniku której w okresie 4 września – 2 października Vampire: The Masquarade – Coteries of New York – była dostępna w usłudze Humble Choice. Z tego tytułu spółka otrzymała jednorazowe wynagrodzenie.

– Zawarcie tej umowy miało widoczny wpływ na wyniki finansowe Draw Distance za trzeci kwartał 2020. Co ważne, dzięki popularności serwisu Humble Bundle i abonamentu Humble Choice udział gry w abonamencie przyczynił się do wzrostu jej popularności i widoczności – aktualnie liczba użytkowników Coteries of New York w samym serwisie Steam przekroczyła 200 tysięcy – dodaje Michał Mielcarek.

We wrześniu br. na rynek trafiła kolejna część z serii, autorstwa Draw Distance – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York. Gra jest dostępna w wersji na PC (Windows, Mac OS, Linux), Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York jest samodzielnym dodatkiem z gatunku visual novel, osadzonym w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade 5th Edition Fabuła gry gwarantuje nowe doświadczenia oraz wrażenia. Podczas rozgrywki pojawiają się nieznane wcześniej postacie, miejsca oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa. Shadows to bardziej osobista i unikatowa opowieść skierowana do dojrzałego odbiorcy visual novel. Propozycja ta podoba się zarówno weteranom Vampire: The Masquerade, jak również fanom gier narracyjnych – komentuje Michał Mielcarek, prezes zarządu spółki Draw Distance.

Obecnie Draw Distance pracuje nad kontynuacją swojej najpopularniejszej produkcji – Serial Cleaner. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach.

W trzecim kwartale br. spółka wypracowała ponad 0,45 mln zł zysku netto. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł i były prawie trzykrotnie wyższe w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Narastająco, przychody netto Draw Distance przekroczyły 3,5 mln zł i były dwa razy lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2019.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*