Vixa Games prezentuje najnowsze plany produkcyjne

Vixa Games, producent i wydawca gier, specjalizujący się w casualowych grach z segmentu Indie Premium na konsole i komputery osobiste, zapowiada dwie nowe gry w swoim portfolio. Jeszcze w tym roku spółka planuje premierę The Crackpet Show – w trybie early access, a także rozpoczęcie pracy nad nowymi tytułami – Caravan i Horrorchero. Spółka rozważa przeprowadzenie emisji akcji na produkcję nowych gier, a w następnej kolejności debiut na rynku NewConnect.

Konsekwentnie rozwijamy nasz harmonogram produkcyjno-wydawniczy. Jeszcze w tym roku udostępnimy wczesny dostęp do gry The Crackpet Show. Gra typu roguelike z kreskówkowym stylem graficznym dla dorosłych oferuje mnóstwo zabawy zarówno w trybie single-player, jak również w trybie kooperacji. Pełna wersja gry na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation zadebiutuje w 2022 roku – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.  – Jednocześnie rozpoczynamy prace produkcyjne nad Horrorchero i Caravan. To dwie zupełnie różne od siebie propozycje. Pierwsza z nich dedykowana jest  fanom gier typu survival horror, druga miłośnikom gier handlowych z elementami akcji – dodaje Juliusz Mićko.

Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games

Horrorchero ma być grą z mrocznym klimatem i licznymi inspiracjami kultowymi dziełami grozy, np. The Thing, czy twórczości H.P. Lovecrafta. Model rozgrywki koncentruje się na przetrwaniu w wysoce nieprzyjaznym środowisku, gdzie trudność przeżycia wzrasta wraz z upływem czasu. – W trakcie rozgrywki, poprzez obserwację i znalezione wskazówki, gracz będzie musiał zmierzyć się z naturalnymi przeszkodami, a także stawić czoła potworom m.in. wyczuwającym ludzką krew. Ponadto zepsute jedzenie, wyziębienie, zbyt długo trwająca choroba lub narasające szaleństwo, mogą doprowadzić bohatera gry do śmierci. Żeby przetrwać i odkryć sekrety tajemniczego miejsca, będzie musiał wykazać się dużą zaradnością i sprytem – mówi prezes zarządu Vixa Games.

Gra Caravan rozegra się w postapokaliptycznym świecie, w którym zadaniem gracza jest budowa i rozwój tytułowej karawany pojazdów. Tytuł jest silnie inspirowany filmami z serii Mad Max. Zadaniem gracza będzie przetrwać w świecie niszczonym przez Wieczną Burzę i sprostać agresywnym gangom łupieżców, a także znaleźć stałe źródło wody, stworzyć własną enklawę i zyskać władzę.

W pierwszej połowie 2022 r. Vixa Games planuje debiut na rynku NewConnect. Spółka przed upublicznieniem rozważa przeprowadzenie emisji akcji. Celem miałoby być pozyskanie od inwestorów środków na produkcję nowych gier i rozbudowę wewnętrznych zespołów.

O Vixa Games:

Vixa Games to niezależny producent gier, specjalizujący się w tworzeniu casualowych produkcji z segmentu Indie Premium. Strategia studia, działającego od 2016 r., zakłada produkcję co najmniej dwóch średniobudżetowych tytułów rocznie. Są one dedykowane najważniejszym platformom dystrybucyjnym, m.in. Nintendo Switch, konsolom PlayStation, Xbox oraz komputerom stacjonarnym. Najpopularniejsze dotychczasowe gry z portfolio Vixa Games to m.in. Jumping Joe i Love Colors. Vixa Games pracuje aktualnie nad tytułem The Crackpet Show. Premiera gry w trybie early access na platformie Steam, podobnie jak Love Colors na Nintendo Switch i PC oraz Dino Galaxy Tennis na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, planowana jest do końca 2021 r. Przyszłoroczne plany studia zakładają debiut na rynku NewConnect.