Wedding Designer Prologue od 25 maja na Steam!

25 maja gracze będą mogli zapoznać się z prologiem wyczekiwanego tytułu Wedding Designer autorstwa Forestlight Games. Pełna wersja projektu trafi na rynek w Q3 2021 r. Forestlight Games planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym roku. W 2021 r. na rynek trafią trzy autorskie produkcje Studia w wersji na PC.

Cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszą produkcją Wedding Designer. Chcemy stworzyć wciągającą grę w lekkim wydaniu. Miło mi więc poinformować, że prolog tytułu, w którym gracze wcielą się w organizatora nietypowych imprez, zostanie udostępniony już 25 maja. W tej wersji gry zaprezentujemy graczom jedną dużą misję, polegającą na organizacji imprezy na starej, zrujnowanej farmie. Oprócz tego przy pierwszym kontakcie z produkcją gracze będą mogli zapoznać się z charakterem rozgrywki i jej mechaniką. – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Pierwsze demo gry pojawiło się w listopadzie ub. roku podczas Jesiennej Edycji Festiwalu Steam. Gra cieszyła się sporym zainteresowaniem odbiorców. Dzięki sugestiom graczy studio wprowadziło dodatkowe elementy do gry.

W grze, w której skupiamy się na przygotowaniu miejsca na imprezę oprócz klasycznych zadań porządkowych i designerskich będzie też sporo humoru, ale także ukrytych niespodzianek. Pozwolimy graczom na dużą kreatywność przy urządzaniu terenu z wykorzystaniem znalezionych w lokacji przedmiotów. Wprowadzimy także nieoczywiste dla tego gatunku gier elementy. Więcej szczegółów wkrótce – mówi prezes zarządu Forestlight Games.

Właściwa kampania marketingowa rozpocznie się niedługo po udostępnieniu prologu. Forestlight Games zamierza również wydać grę w wersji mobilnej, a także na popularne konsole: Nintendo Switch, Xbox One, czy PlayStation 4.– Projekt dedykujemy szerokiej grupie odbiorców, przede wszystkim kreatywnym miłośnikom designu, czy pasjonatom tworzenia organizowania przestrzeni. To swego rodzaju mix elementów House Flipper’a z serią SIMS. Skupiamy się na roli designera, czyli tworzeniu przestrzeni, gdzie odbędzie się impreza, a często są to miejsca nazwijmy to „odlotowe” – komentuje Tomasz Mazur.

Pełna wersja Wedding Designer trafi do sprzedaży w Q3 tego roku. Rolę wydawcy pełni zarówno Forestlight Games, jak i notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay.

Do końca tego roku na rynek trafi także Rollercoaster Mechanic oraz Lost Viking: Kingdom of Women.

Forestlight Games jeszcze w tym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. – Bierzemy także pod uwagę przeprowadzenie emisji akcji przed debiutem. Wkrótce powinniśmy móc podać więcej szczegółów – komentuje Tomasz Mazur.