3 maja Bakery Simulator zadebiutował na PC

Gra Bakery Simulator  zadebiutowała na platformie Steam. Od teraz gracze mogą wcielić się w rolę piekarza i  rozpocząć przygodę związaną z prowadzeniem i rozwijaniem własnej piekarni. Za produkcję tytułu odpowiada Live Motion Games,  wydawcami gry są Gaming Factory oraz Ultimate Games. Cena Bakery Simulator została ustalona na  15,99 USD.

– Czym jest Bakery Simulator? Czy gra nauczy nas zarządzać piekarnią? Czy poznamy tajniki pracy piekarza i wystarczającą wiedzę by upiec chrupiący chlebek? Gra nie będzie zaskoczeniem dla tuzów piekarniczych, jednakże po ukończeniu Bakery Simulator zdobędziemy podstawowy know-how pracy piekarza. Przede wszystkim, jednak Bakery Simulator to przyjemna i casualowa rozgrywka. Gra pozwoli fanom pieczenia na spokojne poznawanie przepisów, customizację miejsca pracy, wyrabianie ciasta, zarabianie i inwestowanie oraz rozwożenie swoich wypieków po mieście. Coś dla siebie znajdą także wymagający i doświadczeni fani gier. Osiągnięcie perfekcyjnych wyników w Bakery Simulator powinno być wyzwaniem dla niejednego hardcorowego gracza – opisuje Kamil Koryszewski, project manager w Gaming Factory

Bakery Simulator to symulator z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem gracza jest poprowadzenie własnej piekarni i poznanie tajników tego zawodu. Wiąże się to z nauką wypieku kilkudziesięciu rodzajów chleba i bułek oraz korzystania z profesjonalnych maszyn piekarniczych – w tym przypadku twórcy gry postawili na dużą dawkę realizmu. Ponadto gracze będą odpowiedzialni za realizację zamówień oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów i budowanie swojej reputacji i zaufania wśród sklepów. Gra oferuje szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak personalizacja swojej piekarni, tworzenie różnego rodzaju wypieków oraz swobodę w zarządzaniu własnym biznesem.

Proces tworzenia Bakery Simulator poparty został konsultacjami z osobami, które posiadają wieloletnie doświadczenie branżowe. Przepisy zawarte w grze z powodzeniem będzie można wykorzystać w prawdziwym, życiu, co niewątpliwie stanowi dużą wartość dla osób, które stawiają swoje początki w pieczeniu.

Bakery Simulator jest dostępny w wersji na PC, w cenie 15,99 USD. Na podstawie danych sprzedażowych gry, zostanie podjęta decyzja o wydaniu jej także na konsole.