Bakery Simulator już 3 maja z oficjalną premierą na platformie Steam

Już niedługo gracze będą mogli rozpocząć przygodę związaną z prowadzeniem własnej piekarni. 3 maja na platformie Steam zadebiutuje gra Bakery Simulator. Za produkcję tytułu odpowiada Live Motion Games, natomiast wydawcami są Gaming Factory oraz Ultimate Games. Gra dostępna będzie w wersji na PC, a sugerowana cena została ustalona na  15,99 USD.

– Dla wielu graczy pieczenie kojarzyć się może z czarną magią. Łatwo jest kupić i wszamać świeżą kajzerkę, co innego jest ją upiec. Deweloperzy gry zgodnie z mottem “piec każdy może” stworzyli symulator, gdzie nauczymy się nie tylko zmajstrować świeży chlebuś czy bułeczkę, ale także zarządzać całą piekarnią – zaznacza Kamil Koryszewski, Project Manager Gaming Factory. – Bakery Simulator to gra typu “usiądź i się zrelaksuj”. Pozycja ta powinna zainteresować tak młodszych graczy (nauka pieczenia), jak i tych o większym stażu (prawdziwe przepisy, zarządzanie). Tutaj bezpiecznie nauczymy się ciekawych przepisów, które będzie można wypróbować w realnym życiu. Nieudany wypiek nie skończy się alarmem, zakalcem czy puszczeniem kuchni z dymem. Kilka godzin w Bakery Simulator to szansa obudzenia wewnętrznego piekarza, który tylko czeka, aby wypełnić brzuchy małych, jak i dużych łasuchów idealnie chrupiącym chlebusiem – podsumowuje Kamil Koryszewski.

Bakery Simulator jest symulatorem z perspektywy pierwszej osoby, który pozwoli graczowi poznać tajniki zawodu piekarza. Wiąże się to z nauką wypieku kilkudziesięciu rodzajów chleba oraz korzystania z realistycznych maszyn piekarniczych. Zadaniem gracza jest prowadzenie własnej piekarni, realizacja zamówień oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gra oferuje szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak personalizacja swojej piekarni oraz tworzenie różnego rodzaju wypieków.

Od początku zależało nam na tym by gra pozwoliła użytkownikom na sporą dawkę realizmu i tym samym w prosty sposób ukazywała proces powstawania produktów piekarskich. Zadaniem gracza będzie nie tylko przyswojenie przepisów, dobór odpowiedniego sprzętu, ale również rozwój całego biznesu opartego o wypieki – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing w Live Motion Games.

Bakery Simulator obecnie zadebiutuje w wersji na PC. W późniejszym terminie, na podstawie danych sprzedażowych gry, zostanie podjęta decyzja o wydaniu jej także w wersjach konsolowych.