Drageus Games zadebiutował na rynku NewConnect

Drageus Games, producent i wydawca gier z gatunku science fiction (space opera), dziś dołączył do grona spółek notowanych na NewConnect. W czasie rozpoczęcia debiutu pierwsze transakcje na akcjach studia były zawierane na poziomie 6,20 zł, tym samym osiągając wzrost 3,3 proc. Kapitalizacja firmy przed debiutem wynosiła ponad 12,5 mln zł. Drageus Games jest drugim tegorocznym debiutem na małym rynku, w tym pierwszym reprezentującym gaming. Studio planuje wydanie kolejnych trzech gier jeszcze w 1Q 2020 roku. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu funkcję autoryzowanego doradcy pełniła Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy sp. j.

Wejście do grona spółek publicznych od dawna było głównym założeniem w strategii rozwoju naszej spółki. Jest to sukces nie tylko dla całego studia, ale także dla każdego pojedynczego członka naszego zespołu. Mamy nadzieję, że dzisiejszy debiut pozwoli ,,rozwinąć skrzydła’’ naszej działalności oraz zdobyć rynkową wycenę spółki. Jednakże na tym nie poprzestajemy, zamierzamy z sukcesem rozwinąć pozycję Drageus Games na polskim rynku kapitałowym. mówi Łukasz Mitan, prezes zarządu Drageus Games.

Studio prowadzi działalność na rynku gier wideo od 2017 roku. Spółka specjalizuje się w zakresie produkcji gier logicznych, strategicznych i shooterów oraz dystrybucji gier na konsolę Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne. Od powstania studia w 2017 roku, spółka wydała i przeznaczyła do sprzedaży łącznie ponad 20 gier wydanych na Switcha. Pierwszym autorskim projektem studia była gra Tactical Mind, która zdobyła duże zainteresowanie graczy. Gra skierowana jest do fanów gamingu lubujących się w szachach i warcabach. Zadaniem bohatera w Tactical Mind jest taktyczne rozstawianie pionków, w taki sposób aby zniszczyć kryształ przeciwnika. Kolejnymi trzema tytułami studia, były: Mad Carnage, Fun Box Party oraz Mech Rage, które wydano w 2018 roku. Mad Carnage to gra motoryzacyjna z fabułą w świecie postapokaliptycznym.W 2019 roku spółka wypuściła do sprzedaży łącznie siedemnaście gier.

Tytuły studia sprzedawane są na całym świecie, głównie za pośrednictwem platformy Nintendo Switch.

– Skupiamy się przede wszystkim na produkcji i dystrybucji gier, zarówno własnego autorstwa, jak i tytułów stworzonych przez inne spółki. Takie podejście pozwala nam na minimalizację ryzyka inwestycyjnego, związanego z produkcją pojedynczego tytułu. – informuje Radosław Mrowiński, wiceprezes i dyrektor finansowy w Drageus Games.

W sierpniu 2019 roku Drageus Games, wspólnie z notowaną na NewConnect spółką Movie Games, powołali do życia firmę MD Games, której zadaniem jest wykonywanie portów gier wyprodukowanych zarówno przez Movie Games, jak również innych znanych tytułów gier. MD Games ma już umowy na portowanie na konsolę Nintendo Switch gier amerykańskiego producenta – Running With Scissors – Postal oraz Postal Redux.

Dragus Games 11 stycznia tego roku był jednym z panelistów Forum Finansów i Inwestycji, organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (partnerem eventu była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie). W dyskusji pt. Czy spółki gamingowe mają szansę przyciągnąć nowych inwestorów na GPW?, spółkę reprezentował jej prezes. Łukasz Mitan posiada kilkanaście lat doświadczenia na rynku kapitałowym oraz od lat związany jest z sektorem kreatywnym – prowadzi wydawnictwo książek science fiction.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*