Już dzisiaj premiera Vampire: The Masqerade – Shadows of New York od Draw Distance!

Już dziś do sprzedaży trafi najnowszy autorski projekt Draw Distance – Vampire: The Masqerade – Shadows of New York. Gra zadebiutuje jednocześnie na platformach PC (Windows, Linux), Mac oraz konsolach: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch o godz. 19:00 czasu polskiego. Projekt będzie jednym z nielicznych tytułów
z popularnej serii Vampire, opartej na licencji Paradox Interactive, który ukaże się w 2020 roku.

Z wielką radością i satysfakcją oddamy dziś w ręce graczy efekt naszej wielomiesięcznej pracy. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego, jaki udało nam się osiągnąć. Vampire: The Masqerade – Shadows of New York zaprezentuje całkiem nowe postaci i miejsca. Duży nacisk położyliśmy m.in. na oryginalny soundtrack. W produkcji korzystaliśmy z doświadczeń, jakie zdobyliśmy podczas pracy nad poprzednią częścią, czyli Coteries of New York. Mam nadzieję, że ogromne zaangażowanie całego zespołu Draw Distance znajdzie odbicie w opiniach użytkowników – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance. – Gra będzie dostępna w sprzedaży
w wersji PC oraz na konsole Sony, Microsoft i Nintendo o godz. 19:00 polskiego czasu. Jednoczesna premiera pozwoli nam zintensyfikować kampanię marketingową wokół tytułu, zapewni większe pokrycie w mediach growych oraz szerszy feedback od użytkowników, co jest dla nas niezwykle cenne –
dodaje Mielcarek.

Shadows of New York opowiada historię członkini klanu Lasombra, którego członkowie dla własnego bezpieczeństwa dołączyli w szeregi swoich dawnych wrogów. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie dochodzenia w sprawie okoliczności śmierci lidera Anarchów. Podjęte wybory będą miały wpływ na postać
i w konsekwencji zadecydują o sposobie zakończenia gry. Jednocześnie z premierą gry, w sklepach Steam, GOG oraz wielu innych, wystartuje sprzedaż limitowanej edycji deluxe, na którą składa się artbook z materiałami graficznymi projektu oraz soundtrack z muzyką dostępną w grze.

Podobnie jak w przypadku Koterii, wprowadzamy na rynek grę w edycji deluxe, czyli wzbogaconą o dodatkowe elementy. Z doświadczenia wiemy, że dla fanów serii takie dedykowane dodatki mają równie duże znaczenie, co sama gra – dodaje Mielcarek.

W grudniu 2019 roku tytuł z serii Vamipre, autorstwa Draw Distance – Koterie Nowego Jorku, zadebiutował na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie projekt posiada 70 proc. pozytywnych opinii.

W sierpniu Draw Distance nawiązało współpracę z hiszpańską spółką Professional Publishing SPL, S.L., której brandem wydawniczym jest BadLand Publishing. W jej efekcie BadLand wprowadzi do sprzedaży ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii Vampire: The Masquerade, czyli Coteries of New York oraz Shadows of New York, autorstwa krakowskiej spółki. Fizyczne wydanie tytułów, wzbogacone o dodatkowe elementy kolekcjonerskie, powstanie w wersji na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Jeszcze w tym roku do sprzedaży miała trafić gra z serii Vampire od studia Hardsuit Labs – Bloodlines 2. Spółka ogłosiła niedawno, że premiera tego tytułu zostanie przesunięta na kolejny rok.

W związku z informacją o opóźnieniach w premierze Bloodlines 2 spodziewamy się, że zainteresowanie naszym tytułem ze strony pasjonatów całej serii będzie jeszcze wyższe niż dotychczas. Nasza produkcja będzie w 2020r. jedną z nielicznych pozycji z rodziny „Wampira”. Z kolei przyszłoroczna premiera Bloodlines 2 pozwoli nam utrzymać zainteresowanie projektem i z pewnością będzie miała przełożenie na utrzymanie „świeżości” tytułu. To dla nas bardzo komfortowa sytuacja – mówi Michał Mielcarek.

W drugim kwartale br. Draw Distance wypracowało ponad 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To dwukrotnie lepszy wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Od marca do czerwca spółka osiągnęła niespełna 0,4 mln zł zysku netto.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*