Klabater i Kraken Unsleashed ogłaszają datę premiery Crossroads Inn

Crossroads Inn, rozbudowany symulator tawerny fantasy wewnętrznego studia produkcyjnego spółki Klabater – Kraken Unleashed – zadebiutuje na platformach PC/Mac/Linux 23 października. Gra jeszcze przed premierą spotkała się z dużym zainteresowaniem graczy – w ramach akcji crowdfundingowej na platformie Kickstarter zebrano ponad 38,6 tys. USD na jej rozbudowę.

– Jesteśmy na finiszu produkcji naszego wewnętrznego studia – Kraken Unleashed – symulatora tawerny, Crossroads Inn. To nasz najważniejszy tytuł w 2019 roku. Jako fani zarówno symulatorów jak i gier RPG zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki. Tak powstał pomysł na symulator tawerny, myślę, że osiągnęliśmy założony rezultat. Przygotowaliśmy dla graczy różne tryby rozgrywki – od typowo symulacyjnego trybu Sandbox, przez będące wyzwaniami Scenariusze, aż po w pełni fabularny tryb Kampanii, w którym w zależności od podjętych decyzji historia będzie mogła zakończyć się na jeden z dwunastu sposobów. Jesteśmy przekonani, że każdy z graczy znajdzie w Crossroads Inn coś dla siebie – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gracz wcieli się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań będzie należało zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości.

Produkcja jeszcze przed premierą spotkała się z dużym zainteresowaniem graczy. Dzięki przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze udało zebrać 38,6 tys. USD na jej rozbudowę. – Wsparcie i feedback ze strony graczy pozwoliły nam dopracować i dostosować grę do oczekiwań użytkowników. Pozyskane środki przeznaczyliśmy m.in. na zwiększenie tzw. cut-scen (przerywniki filmowe), rozbudowaliśmy warstwę muzyczną oraz zatrudniliśmy najwyższej klasy lektorów. Wszystko po to, aby gra dotarła do jak największej liczby graczy – dodaje Michał Gembicki.

W sklepach Steam oraz GOG Crossroads Inn pojawi się w dwóch edycjach

Collector’s Edition:
– Pełen soundtrack z gry: 20 utworów (ok. 45 minut muzyki) oraz ballada przygotowana do gry przez znaną jutuberkę Alinę Lesnik „Forget me not”.
– Przewodnik do gry oraz szczegółowy poradnik barmana
– Pięknie ilustrowaną książkę kucharską zawierająca 12 przepisów z różnych zakątków świata gry – Delcrys
– Mapę kontynentu Delcrys z zaznaczonymi najważniejszymi lokacjami
– Niepowtarzalny strój barmana Martyna
– Pełen pakiet multimedialny zawierający m.in. grafiki koncepcyjne, tapety, materiały making-of oraz materiały wideo

Standard Edition:
– Przewodnik do gry oraz szczegółowy poradnik barmana
– Mini książkę kucharską zawierającą 4 przepisy z różnych zakątków świata gry – Delcrys
– Soundtrack z gry zawierający 4 tematy przewodnie ścieżki dźwiękowej Crossroads Inn, które reprezentują cztery pory roku w grze
– Wybrane materiały z pakietu multimedialnego gry

W Polsce gra doczeka się także wydania w wersji pudełkowej:
Edycja Specjalna w cenie 99,90 ZŁ
Edycja Kolekcjonerska w cenie 199,90 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*