Layers of Fear VR dziś debiutuje na PlayStation VR!

Gra Layers of Fear VR od dziś dostępna na platformie PlayStation VR. Projekt Layers of Fear został osadzony w świecie wirtualnej rzeczywistości (VR) dzięki notowanemu na NewConnect Incuvo S.A. Cena Layers of Fear to 19,90 EUR/USD. Tytuł to popularny, psychodeliczny horror autorstwa Bloober Team, w którym gracz przenosi się do umysłu obłąkanego malarza.  

– Użytkownicy PSVR otrzymują nowy tytuł Layers of Fear VR, projekt który już był udostępniony na Oculus Rift, Oculus Quest, Steam i Viveport. Był to pierwszy tytuł, który od początku do końca przystosowaliśmy na urządzania VR, więc wiążemy z jego kolejną premierą duże nadzieje. Mówimy tutaj o tytule, który nie powstawał od razu z wizją przeniesienia go do wirtualnej rzeczywistości, port był sporym wyzwaniem. Uważamy to za nasz duży sukces.– mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo S.A.    

Do tej pory Layers of Fear pobrało ponad 5 mln graczy na całym świecie. Incuvo wspólnie z Bloober Team liczy, że debiut na PlayStation VR przełoży się na wzrost zainteresowania tytułem. Cenę  gry ustalono na poziomie 19,90 EUR/USD. Incuvo w ramach umowy z Bloober Team ma zapewniony znaczący procent przychodów ze sprzedaży gry.

Layers of Fear to psychologiczny horror o pogrążonym w szaleństwie, szalonym malarzu, który stara się stworzyć dzieło swojego życia. Podczas rozgrywki gracz poznaje mroczną historię jego przeszłości. Gra  jest inspirowana arcydziełami malarstwa z minionych stuleci oraz architekturą i wystrojem z XIX wieku.

– Rozwój technologii VR spowodował, że wirtualna rzeczywistość jest rozrywką porównywalną cenowo do konsol, co przełoży się na popularność naszych projektów. Layers of Fear VR może zaskoczyć graczy. W końcu będą oni mogli doświadczyć w pełni złożonej rozgrywki tego tytułu – komentuje Andrzej Wychowaniec. 

Aktualnie Incuvo pracuje nad Green Hell VR w wersji na PC i Oculus Quest. Tytuł z elementami survivalu jest na etapie przygotowania wersji alpha. Premiera gry jest planowana jeszcze w tym roku.