Play2Chill wypracowało w 2021 roku ponad 574 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży

Ponad 572 tys. zł przychodów ze sprzedaży netto wypracował w czwartym kwartale ub. roku notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – Play2Chill. W analogicznym okresie 2020 roku spółka nie odnotowała przychodów z tytułu sprzedaży. Stan gotówki na koncie Play2Chill na koniec grudnia 2021 roku wynosił prawie 2,2 mln zł.

Końcówka ubiegłego roku była dla nas wymagająca. Pierwsze dni po listopadowej premierze Motorcycle Mechanic Simulator 2021 na Steam były trudne. Projekt otrzymał już szereg udoskonaleń, a to jeszcze nie koniec. Na luty zaplanowaliśmy paczkę ze sportowymi motocyklami oraz kilka nowych rozwiązań związanych bezpośrednio z rozgrywką. Sprzedaż MMS 2021 utrzymuje się na bardzo równym poziomie. Liczymy, że projekt ten będzie długoterminowo generował przychody dla spółki. Obecna sprzedaż pozwoliła na zwrot około 65 proc. poniesionych kosztów na produkcję gry – informuje Tomasz Róziecki.

W czwartym kwartale ub. roku Play2Chill wypracowało ponad 572 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży. W analizowanym okresie spółka poniosła stratę netto w wysokości 257 tys. zł.  Stan gotówki na koncie Play2Chill, na koniec grudnia 2021 roku, wynosił prawie 2,2 mln zł, co w porównaniu z 2020 rokiem oznacza wzrost o prawie 300 procent.

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 to autorska gra z portfolio produkcyjnego Play2Chill, która obecnie notuje bardzo dobre oceny graczy. W ostatnich 30 dniach recenzje graczy na platformie Steam są w 79 proc. pozytywne. W 72 godziny od premiery gra sprzedała się w liczbie 8,5 tys. egzemplarzy. Tytuł trafił wówczas na 24. miejsce w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestsellers. Budżet projektu wyniósł ok. 1,2 mln zł. Współwydawcą tytułu jest PlayWay. Jeszcze w 2022 roku MMS 2021 zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Za porty na konsole odpowiada Ultimate Games.

W czwartym kwartale 2021 r. warszawskie studio prowadziło development wersji demonstracyjnej gry Aztec Empire. Tytuł zadebiutuje w połowie tego roku. Ponadto zespół pracuje nad portem Bugvasion TD na konsolę Nintendo Switch. Gra ma być dostępna na japońskiej konsoli na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022. Play2Chill wspierało także produkcje swojej spółki zależnej FrogVille Games – Far North Survival i Castle Manager.

W najbliższych miesiącach Play2Chill będzie pracować nad produkcją wersji demonstracyjnych gry dla fanów motoryzacji, mechaniki samochodowej i sportu – Rally Mechanic Simulator. Tytuł po zaprezentowaniu przez Atomic Jelly pre-produkcji, w krótkim czasie znalazł się w zestawieniu Global Top Wishlists. Budżet projektu to 680 tys. zł.

***

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier
z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.